30 stycznia, w Galerii Stołecznego Klubu Garnizonowego odbył się wernisaż wystawy "Artyści Zmagazynowani". Wystawa przedstawia dorobek malarski i fotograficzny z ostatniego roku artystów skupionych wokół Magazynu Sztuk.

30 stycznia, w Galerii Stołecznego Klubu Garnizonowego odbył się wernisaż wystawy "Artyści Zmagazynowani".

W wystawie udział wzięli: Joanna Sułek - Malinowska, Katarzyna Saniewska - Popiołek, Agnieszka Biardzka, Marek Ejsmond-Ślusarczyk, Marta Rutkowska, Jacek Malinowski, Marcin Malitka, Aleksander Laszenko, Tomek Staszewski.

Każdy z artystów przedstawił prace we własnym stylu wypowiedzi plastycznej i w odmiennych technikach. Zobaczyłam klasyczne oleje na płótnie, jak również techniki własne, a także fotografikę. Taka duża różnorodność technik, doboru materiału i formy pozwoliła lepiej wyrazić twórcze zamiary oraz pokazać jak na twórczość artysty wpływa świat zewnętrzny.

Oglądając wystawę zauważyłam, że często poruszanym zagadnieniem malarskim był pejzaż. Widać to szczególnie u Joanny Sułek-Malinowskiej, Jacka Malinowskiego, Marty Rutkowskiej, Marcina Malitka, Tomka Staszewskiego - w malarstwie i fotografice. Dla jednych stanowi zapewne punkt wyjścia do działań plastycznych, zaś dla innych do zaprezentowania własnych postaw życiowych.


Inni twórcy skupili się na pokazaniu swoich rozważeń na temat człowieka (Katarzyna Saniewska-Popiołek, Agnieszka Bardzka, Joanna Sułek-Malinowska).


Dwóch artystów zaprezentowało prace abstrakcyjne, dosyć zróżnicowane w formie wypowiedzi (Aleksander Laszenko i Marek Ejsmond-Ślusarczyk).

Wystawa prac artystów skojarzyła mi się ze spacerem i mijanymi po drodze ludźmi;
każdy z nich na swój sposób wniósł do mojego życia spojrzenie na otaczający świat.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia wystawy "Artyści Zmagazynowani".

Galeria czynna jest od poniedziałku do soboty, w godzinach: 15.00 – 18.00 i mieści się w Stołecznym Klubie Garnizonowym D.W.P. przy Al. Niepodległości 141.
Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!