WGP: Polki zdecydowanie pokonały reprezentantki Dominikany 3:0

Krzysztof Kalkowski
Na tablicy na razie 0:0, ale kibice wierzą, że będzie 3:0
Na tablicy na razie 0:0, ale kibice wierzą, że będzie 3:0 Krzysztof Kalkowski
O godzinie 16.15 rozpoczął się drugi dzień turnieju eliminacyjnego World Grand Prix w siatkówce kobiet w Gdyni. W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Polki pokonały z Dominikanę 3:0.

Początku spotkania zdecydowanie nie można zaliczyć do udanych dla naszych zawodniczek. Pierwsze trzy punkty z łatwością na swoim koncie zapisały Dominikanki. Naszym zawodniczkom udało się zdobyć pierwszy punkt dopiero po przerwie, o którą poprosił trener Jerzy Matlak. Zawodniczki w biało-czerwonych strojach próbowały odrobić stratę, lecz Dominikanki nadal utrzymywały 4-punkową przewagę. Minimalnie stratę udało się odrobić dzięki dobrej zagrywce Anny Barańskiej. Później dzięki dobrej, zespołowej grze i przy błędach gości, udało się wypracować przewagę. Różnica na tablicy wyników raz malała, raz rosła, jednak nasze reprezentantki już do końca nie oddały prowadzenia i wygrały pierwszego seta 25:23.

W czasie drugiej odsłony spotkania Polki pokazały klasę z wczorajszego meczu z Niemkami. Agnieszka Bednarek i Anna Barańska dzięki dobrej grze zdobywały punkty. Nasze zawodniczki wypracowały sobie przewagę, która utrzymywała się w okolicach 5-7 punktów. Jak zawsze gardeł nie oszczędzali kibice, którzy z całych sił kibicowali swoim biało-czerwonym faworytkom. Doping najwidoczniej bardzo pomógł naszym zawodniczkom, gdyż zdecydowanie wygrały tego seta 25:16. Dotychczas najlepiej spisują się Katarzyna Gajgal i Altagracia Mambru.

Trzeci set przypominał poprzedni. Polki zdobyły przewagę 7 punktów, której dzielnie broniły. Gdy zawodniczki schodziły na drugą przerwę techniczną, zawodniczki z Dominikany miały na swoim koncie tylko 8 oczek. Krótka rozmowa z trenerem Marcosem Kwiekiem nie spowodowała poprawy gry gości. Po kolejnych trzech puntach dopisanych do "polskiego konta" trener z Dominikany zmuszony był poprosić o przerwę. Kolejna rozmowa poskutkowała i zawodniczki pod przewodnictwem Karli Echenigue zaczęły odrabiać straty. Polki długo nie pozostały dłużne. Kolejne punkty zdobywane przez nasze reprezentantki doprowadziły biało-czerwone do zwycięstwa 25:14.

Za najlepszą zawodniczkę spotkania uznano Agnieszkę Bednarek - Kaszę.

Kolejne spotkanie w ramach WGP zostanie rozegrane o godzinie 19.15. Zmierzą się Niemki i siatkarki ze Stanów Zjednoczonych. Relacja z tego meczu już jutro od rana w serwisie Wiadomości24.pl

Grand Prix w siatkówce kobiet to zawody rozgrywane od 18 lat, będące odpowiednikiem męskiej Ligi Światowej. W ramach zawodów zmierzy się 12 zespołów, zaś w ścisłym finale wystąpi 6 drużyn (5 najlepszych oraz reprezentantki Chin, które są gospodarzami finałów).