Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię grypy typu A/H1N1. Na specjalnej konferencji prasowej w Genewie dyrektor generalna Światowej Organizacji Zdrowia, dr Margaret Chan podniosła stopień zagrożenia z 5 na 6, najwyższy.

WHO jednak nie zaleciło zamknięcia granic. Zdaniem TVN24 nie będzie więc ograniczeń w przemieszczaniu się ludzi, towarów i usług.

Do środy tj. 10 czerwca br., przypadki zachorowań wywołanych wirusem świńskiej grypy zanotowano w 72 państwach. Potwierdzono 28 774 przypadków i 144 zgony. To niemal automatycznie zobowiązuje WHO do podniesienia poziomu zagrożenia pandemią do najwyższego, szóstego stopnia.

"Rząd jest przygotowany na pandemię" mówiła w wywiedzie na żywo dla TVN24 minister Ewa Kopacz. Zdaniem minister zagrożenie spowodowane jest szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa A/H1N1, a nie wzrostem jego zjadliwości. Według ustaleń telewizji, na początku przyszłego tygodnia zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego i komitet pandemiczny.

Ostatnia pandemia grypy pojawiła się w 1968 roku, kiedy to wirus pochodzący z Hongkongu zabił około miliona ludzi na całym świecie.

Źródło:
www.tvn24.pl

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!