(© screen)

Wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke, podczas uroczystości strażackiej w Gdańsku osobiście testował nowy, dopiero co zakupiony, nowoczesny podnośnik za 4 mln zł. Na wysokości 9 metrów podnośnik się zaciął, a wiceminister wraz z towarzyszącymi mu osobami, utknął w nim na kilkadziesiąt minut.

61-metrowy podnośnik, to nowy nabytek pomorskiej straży pożarnej. Jego prezentacja przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku miała uświetnić poświąteczny opłatek i promocję nowej książki wydanej z okazji 20-lecia straży pożarnej.

Wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke postanowił osobiście wypróbować nowy sprzęt. Na wysokości 54 metrów st. bryg. Andrzej Rószkowski - komendant wojewódzki PSP w Gdańsku wręczył mu książkę, a fotoreporter zrobił kilka zdjęć. Gdy panowie chcieli zjechać na dól zaczęły się problemy. Podnośnik zaciął się i ani drgnął. Po kilkudziesięciu minutach na pomoc uwięzionym przybył drugi wóz strażacki z innym podnośnikiem i ich uratował.

Podnośnik hydrauliczny marki Bronto Skylift F 61 RPX, został zakupiony w ramach programu operacyjnego na lata 2011-12 (oprócz niego straż otrzymała jeszcze 17 nowych pojazdów). Kosztował prawie 4 mln złotych. Połowę pieniędzy przekazała Unia Europejska, a połowę budżet państwa oraz miasto Gdynia.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!