Dzisiejszej nocy nad Polską przechodzi wiatr o prędkości dochodzącej nawet do 130 km/h. Komunikaty meteorologiczne są niepokojące, najlepiej nie wychodzić z domu – przyznaje Krystyna Górka, naczelnik Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie.

– Należy zabezpieczyć balkony, zabrać z nich doniczki oraz przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Pozamykać wszystkie okna – opowiada naczelnik CZK i dodaje – Jeśli nie musimy, to nie wychodźmy z domu i pamiętajmy, by nie parkować samochodów pod drzewami.

Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie wysyła komunikaty o zagrożeniu do służb miejskich i burmistrzów dzielnic. – Dostaliśmy już informacje ze Stoenu, Zarządu Transportu Mmiejskiego, Policji i Straży Miejskiej. Wszyscy zapewniają nas, że są przygotowani – mówi Górka. – Stoen uzupełnił magazyny energetyczne, ekipy budowlane przygotowane są do prac naprawczych, zwiększone zostały dyżury – informuje naczelnik CZK.

ZTM zapewnia o większej czujności. – Wysyłane są w teren ekipy mające sprawdzić stan przystanków i znaków przy nich stojących. Inspektorzy mają zwrócić uwagę na wszelkie elementy, które mogą porwane przez wiatr mogą stworzyć zagrożenie dla ludzi – opowiada Krystyna Górka. Dodatkowo o większą uwagę poproszeni zostali kierowcy i motorniczy.

Podobne działania zostały zlecone Straży Miejskie i Policji. Strażnicy mają obserwować stan budynków, banerów reklamowych, znaków itp. Niebezpieczne konstrukcje mają zostać usunięte przez ich właścicieli. – W tym celu patrole zwiększyła Policja i Straż Miejska – dodaje Górka.

Jak informuje Zenon Skrzypczak ze Służby Dyżurnej Centrum Zarządzania Kryzysowego miasta stołecznego, do godziny 22.30 w Warszawie nie odnotowano żadnych poważniejszych wypadków związanych z nasileniem wiatru. Jest nieznacznie więcej zgłoszeń, ale dotyczą one raczej drobnych awarii, zerwanych trakcji, przekręconych sygnalizatorów, czy oderwanych gałęzi.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!