W dniu 22 grudnia 2016 roku społeczność szkolna Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie po raz kolejny dała swój wkład w przygotowanie duchowe do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Spektakl "Moje Betlejem"


Dzień rozpoczęto spektaklem „Moje Betlejem”. Za pomocą prostych zabiegów scenicznych reżyser i aktorzy przedstawiają świat ludzi, którzy zapomnieli dlaczego przygotowują się do tych świąt. Koncentracja na rzeczach materialnych, sprawach drugorzędnych powoduje brak czasu i chęci dojścia do istoty obchodów tych świąt. Czy dla drzewka, gadżetów świątecznych, prezentów warto wkładać tyle wysiłku w ich przygotowanie. Spektakl osadzony w nowoczesnej scenografii zachwyca swą szczerością. Kwestie wygłaszane przez niepełnosprawnych aktorów wzmocnione zostały piosenkami z musicalu Metro i podkreśliły bożonarodzeniowe przesłanie.

Co jest ważne???


-Społeczność szkolna przedstawiała spektakl „Moje Betlejem”. – mówiła nauczycielka religii i reżyser przedstawienia Danuta Zalewska- Co roku przed świętami Bożego Narodzenia robimy wielkie przygotowania. Sprzątamy mieszkania, robimy wielkie zakupy. Dekorujemy wnętrza pomieszczeń. Wszystko tonie w tysiącach światełek. Jest pięknie i kolorowo. Wręczamy sobie prezenty. Robimy to dla siebie, tradycji i obyczaju. Są to działania pozorne i fałszywe, bo odwodzą nas od prawdy i odpowiedzi na pytanie- dlaczego Jezus się narodził na naszym świecie? Jak powinniśmy przyjąć dzieciątko Jezus? Co ma symbolizować w naszych czasach Betlejem i uboga stajenka? „Moje Betlejem” nasz bożonarodzeniowy spektakl opowiada o przygotowaniu miejsca dla dzieciątka Jezus w naszych sercach i umysłach. Tam wewnątrz siebie przygotowujemy stajenkę. Aktorzy pokazują jak to zrobić. Dobre nasze uczynki i złe ofiarowujemy Bogu. Budujemy z nich naszą osobistą wieżę. Przyjmujemy poprzez naszą wiarę dzieciątko i pozwalamy mu działać dla naszego dobra. Pragniemy, aby każdy kto nas ogląda przygotował swoją stajenkę i udekorował ją dobrymi uczynkami na przyjęcie naszego Zbawiciela. -wyjaśniała prowadząca.

Wspólna wieczerza


Na zakończenie wspólna wieczerza wigilijna dla 250 osób na olbrzymiej, udekorowanej świątecznie sali. Wzruszony ksiądz dziekan Lucjan Szcześniak pobłogosławił opłatki i zebranych. Dyrektor Placówki Ewa Lewicka podziękowała wszystkim biorącym udział w przygotowaniu. Podkreśliła, że przedstawienie i wieczerza są ostatnim etapem przygotowania do obchodów święta narodzin dzieciątka Jezus. Wcześniej odbył się w Placówce koncert kolęd i społeczność szkolna brała udział w Koncercie Kolęd i kiermaszu fundacji „Promień Słońca” w legionowskim Ratuszu. Dyrektor Ewa Lewicka przekazała zebranym życzenia świąteczne. Zgodnie z duchem prawdziwych świąt Bożego Narodzenia zebrani łamali się opłatkiem i życzyli wspaniałych obchodów narodzin dzieciątka Jezus.


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!