Wieczór z poezją Stanisława Wygodzkiego Wieczór z poezją Stanisława Wygodzkiego

Wieczór z poezją Stanisława Wygodzkiego

We wtorek 17 lutego Teatr Żydowski zaprasza na spotkanie z poezją Stanisława Wygodzkiego. Wiersze Stanisława Wygodzkiego przeczyta Jerzy Walczak. Wstęp wolny.

Stanisław Wygodzki to poeta, prozaik, tłumacz, a także krytyk literacki. Jego pierwszy tekst krytyczny ukazał się w 1928 roku. Publikował w „Miesięczniku Literackim”, „Lewarze”, „Sygnałach” „Szpilkach” i w „Skamandrze”. Przed wojną wydał trzy tomiki poezji (pisał w języku polskim). Cała jego rodzina zginęła w Oświęcimiu, zaś jemu udało się przeżyć pobyty w obozach w Auschwitz, Oranienburg i Dachau. Po wojnie zamieszkał w Warszawie, wydawał wiersze, aktywnie uczestniczył w życiu literackim, pracował również w radiu. W 1967 ukazał się paszkwil na jego temat i na skutek nagonki emigrował do Izraela, gdzie mieszkał aż do śmierci.

PRZYSTANEK POEZJA w Teatrze Żydowskim to wieczory poświęcone tuzom żydowskiego pióra, ale także współczesnym poetom tworzącym w jidysz. Aktorzy Teatru Żydowskiego przybliżą życie i twórczość autorów tworzących w języku jidysz. Niepowtarzalna atmosfera Małej Sceny - Mamele pozwoli widzom nie tylko na zapoznanie się z twórczością żydowskich poetów, ale także na bliskie spotkanie z aktorami i rozmowę o literaturze.

WSTĘP WOLNY

Rezerwacja miejsc: (22) 850 64 50 lub 51

Data: wtorek 17 lutego 2015 r. g. 19:00

Miejsce: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie, Plac Grzybowski 12/16

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!