W piątkowy wieczór 16 września 2011 r. w kawiarni artystycznej „Młody Byron”, mieszczącej się w Dworku Sierakowskich w Sopocie, miał miejsce wieczorek autorski Izabeli Wageman.

Izabela Wageman, jest mieszkanką Śląska Opolskiego, urodziła się w 1976 r. w Wielkopolsce, a jej rodzinne korzenie sięgają Litwy. Z zawodu pani Wageman jest nauczycielką języka polskiego i historii, z zamiłowania natomiast poetką.

Od 2008 roku administruje forum na portalu literackim www.salonliteracki.pl, a od 2010 roku jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Salon Literacki i sekretarzem redakcji portalu. Pani Izabela jest autorką wierszy, a ostatnio również form prozatorskich. Publikowała w Salonie Literackim, sZAFie, zbiorach (Pomost 2009 i 2010, Wolny Wagon Poetycki, zbiory pokonkursowe). W maju tego roku w ramach Serii Wydawniczej Salonu Literackiego ukazał się drukiem jej debiutancki tomik poetycki pt.: „W oszukiwaniu snu”.

W wierszu otwierającym tomik pt.: „Czarna dziura” poetka pisze : „połknęłam czarną dziurę / i świecę do środka”. Można te słowa potraktować metaforycznie jako motto całego zbioru, który mówi o litewskich korzeniach autorki, jej zmaganiach z rodzinną historią, badaniu własnej tożsamości. Poetka dzięki owemu badaniu zgłębia również „glebę, gałązki i liście”, co pozwoli jej poczuć pełnię życiowych powiązań z rodziną i narodami. Wtedy będzie mogła „rozrosnąć się i zakwitnąć”, jak zapisuje na okładce swojej książki. Nie bez powodu okładka tomiku przedstawia znane z mitologii litewskiej „drzewo drzew”.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!