Największa polska produkcja komputerowa w historii Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymała kolejne prestiżowe nagrody. Mając na swoim koncie już 251 wyróżnień, najnowsza odsłona przygód Geralta z Rivii przeszła do historii jako najbardziej doceniona gra w historii komputerowej rozrywki.

Wiedźmin 3 został wyróżniony tytułem gry roku podczas prestiżowej gali Game Developers Choice Awards w San Francisco, a o tym że polska gra otrzymała taką nagrodę poinformował sam ambasador USA w Polsce Paul W. Jones. To kolejna ogromna nagroda, którą twórcy, studio CD Projekt Red, otrzymała od premiery.Wraz ze zdobyciem kolejnych nagród na gali w San Francisco, z liczbą 251 nagród, Wiedźmin 3: Dziki Gon przechodzi tym samym do historii. Żadna inna gra do tej pory nie zdobyła tylu nagród. Najnowsza część przygód Geralta stała się światowym fenomenem.Na całym świecie świecie sprzedało się już ponad 10 milionów kopii gry. Ciągle czekamy również na ostatni dodatek do trzeciej części Wiedźmina - Krew i wino. Wszystkie części trylogii sprzedały się już w 20 milionach egzemplarzy. Najnowszy Wiedźmin to również najdroższy wytwór naszej kultury i rozrywki w historii, budżet produkcji to ponad 300 milionów złotych. To kilkanaście razy więcej niż kosztowało nakręcenie filmu Ogniem i mieczem.

Pamiętajmy, że w 2017 roku na ekrany kin wejdzie film "Wiedźmin".

Autor: Krzysztof Tura

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!