Klawiatura pianina Klawiatura pianina

Klawiatura pianina. (© Oskar Kamiński)

Dwa koncerty dedykowane Arturowi Rubinsteinowi zorganizowane przez Międzynarodową Fundację Muzyczną im. Artura Rubinsteina z siedzibą w Łodzi, w najbliższych dniach odbędą się – jeden w Łodzi, a drugi w Warszawie.

Najpierw - 18 grudnia o godzinie 19.00, w łódzkim Teatrze Wielkim wystąpi Alexander Korsantia, gruziński pianista urodzony w 1965 roku. To laureat I nagrody konkursu The Arthur Rubinstein International Piano Master Competition, który odbył się w Tel Awiwie w 1995 roku. Artysta na stałe mieszkający w Stanach Zjednoczonych zagra Haydna, Prokofiewa oraz II Koncert fortepianowy f-moll Chopina, który będzie wykonany z kwartetem Prima Vista powiększonym o kontrabas. Występ, jak na razie, będzie jedynym recitalem tego artysty w naszym kraju.

Z kolei 20 grudnia również o godzinie 19.00 ale w warszawskiej Filharmonii Narodowej wystąpi Denis Zhdanov, pianista z Ukrainy, rocznik 1988. To student Narodowej Ukraińskiej Akademii Muzycznej. Jest laureatem I nagrody Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in Memoriam”, który w tym roku odbył się w Bydgoszczy. Usłyszymy Schuberta, Liszta, Brahmsa, Rachmaninowa i Musorgskiego.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!