Uczestnicy brytyjskich zamieszek komunikowali się ze sobą przez Facebooka, Twittera i BlackBerry. Premier David Cameron apeluje do internetowych mocarzy o udostępnienie danych - podaje Gazeta Wyborcza.

Zamieszki w Wielkiej Brytanii częściowo zostały zorganizowane za pośrednictwem portali społecznościowych: Facebook i Twitter. Ważną rolę odegrał również komunikator BlackBerry Messenger. Przez internet, uczestnicy demonstracji i rabusie informowali się o datach i konkretnych miejscach akcji, w tym dewastacji.

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron w Izbie Gmin mówił, że rząd prowadzi prace nad sprawdzeniem możliwości zablokowania przesyłania wiadomości, promujących przemoc. - Kiedy ludzie używają mediów społecznościowych do użycia przemocy, musimy ich powstrzymać. Dlatego współpracujemy z policją, służbami bezpieczeństwa i firmami, żeby sprawdzić, czy da się zatrzymać ludzi komunikujących się w ten sposób, kiedy wiemy, że planują przemoc, chaos i przestępstwa - stwierdził.

Poinformował również, że minister spraw wewnętrznych, Theresa May przeprowadzi rozmowy o zakresie odpowiedzialności mediów z przedstawicielami Facebooka, Twittera oraz Research In Motion (RIM), produkującego BlackBerry.

Zdaniem Camerona, zarząd portali społecznościowych oraz firmy RIM jest zobowiązany do usunięcia treści o charakterze niezgodnym z prawem, to jest: komunikatów, filmów i zdjęć. Premier apelował również do BBC i Sky News o przekazanie policji wszystkich zarejestrowanych materiałów z tegorocznych zamieszek i dewastacji.

Komenda główna policji metropolitalnej w Londynie, Scotland Yard na podstawie doniesień z Facebooka, Twittera i BlackBerry przeprowadza czynności wobec osób, które propagują przemoc i dewastację w Internecie. W Hampshire, policja zatrzymała już trzy osoby, które podejrzewa się o inicjowanie zamieszek w Southampton.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!