W Wólce Kosowskiej pod Warszawą, gdzie od lat handlują imigranci z Azji, głównie Wietnamczycy i Chińczycy, wybuchł dziś rano w jednej z hal magazynowych wielki pożar.

Pożar wielkiej hali magazynowej w Wólce Kosowskiej koło Piaseczna, który wybuchł dziś około godziny 5 rano, został opanowany. Obecnie strażacy dogaszają zgliszcza budynku. W szczytowym okresie akcji strażacy mieli do dyspozycji aż 49 jednostek. Teraz już wycofują swoje wozy. Jest jeszcze 35 jednostek na miejscu. Ma zostać 10 zastępów, które zajmą się dogaszaniem pojedynczych zarzewi ognia.

Służby strażackie informują, że spłonęła połowa – łącznie 5 tys. m kw. hali magazynowej o powierzchni około 10 tys. metrów kwadratowych, w której zawalił się dach. Druga jej część ocalała. W magazynie składowano duże ilości materiałów tekstylnych. Specjaliści będą dokładnie je sprawdzać. Na miejscu działa specjalna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Na bieżąco monitoruje stan powietrza w okolicy pożaru.

Od początku pożaru i nadal, nad całym centrum handlowym i obszarem zaludnionym, głównie przez kupców z Dalekiego Wschodu (Wietnamczyków i Chińczyków) - snują się wielkie kłęby białego, gryzącego w oczy dymu. Azjaci – właściciele centrum - pospiesznie i dość sprawnie ewakuowali swój dobytek, z hali magazynowej obok tej, która się zapaliła. Teraz – jak podaje serwis rmf24 - przyglądają się akcji strażaków.

Z powodu pożaru - policja zamknęła ruch na ul. Nadrzecznej w Wólce Kosowskiej. Rzecznik komendy stołecznej stwierdził, że "na razie nie ma potrzeby ewakuacji okolicznych mieszkańców". Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. nad ich ustaleniem będą pracować biegli po zakończeniu akcji gaśniczej. Postępowanie w sprawie przyczyn i skutków pożaru będzie prowadziła również miejscowa policja.

To już kolejny wypadek wielkiego pożaru w tym ogromnym centrum magazynowym w Wólce Kosowskiej. Pierwszy pożar nastąpił w 2009 roku, drugi w maju 2011 roku a trzeci w połowie czerwca 2012 r. Pożary - w maju 2011 i podobnie w czerwcu 2012 roku - zajęły 10 tysięcy metrów kwadratowych hali magazynowej. Wtedy przez długie godziny walczyło z ogniem ponad 30 jednostek straży pożarnej z Warszawy i okolic.

Stanisław Cybruch

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!