BeatBox w Krakowie, Żaczek, godz BeatBox w Krakowie, Żaczek, godz

BeatBox w Krakowie, Żaczek, godz. 20

Już 5 listopada w krakowskim klubie Żaczek będzie miało miejsce innowacyjne wydarzenie muzyczne. Będzie to pojedynek na tzw. beatbox między studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego a studentami Akademii Górniczo-Hutniczej.

Beatbox to sztuka rytmicznego tworzenia dźwięków np. perkusji, linii basowej, skreczy za pomocą narządów mowy: ust, języka, gardła czy przepony. Technika, przez niektórych określana jako hip-hopowy odwrót od maszyn poprzez naśladowanie głosem rytmów i dźwięków, paradoksalnie inspirowana jest estetyką maszynistyczną.

5 listopada w Klubie Studenckim „Żaczek”, o godzinie 20, odbędzie się pierwsze tego typu wydarzenie muzyczne w Krakowie, podczas którego w pojedynku na umiejętności beatbox`owe zmierzą się drużyny UJ i AGH.

Wystąpią światowe gwiazdy beatbox`u: Roxorloops (mistrz Belgii 2004, wicemistrz świata 2005, Blady Kris (mistrz Polski 2004, półfinalista programu "Mam Talent"), Karen (wokalistka zespołu Beatoxic). Po występach didżej poprowadzi dyskotekę w rytmach: hip-hop, drum&bass i elektro do białego rana.

Studenci-Beatboxerzy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności, a ich oceną zajmą się gwiazdy wieczoru: Roxorloops ( youtube.com, youtube.com), Blady Kris ( youtube.com) i Karen.

Wejście będzie możliwe dzięki darmowym biletom dostępnym w biurach Samorządów Studentów UJ (Gołębia 24) i AGH (Czarnowiejska 32a) za okazaniem legitymacji UJ lub AGH.

Wszystkich serdecznie zapraszam!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!