(© Piotr . M . Kaszubowski)

Zarówno rzeźba, jak i słup swój obecny stan oraz wygląd zawdzięczają renowacji przeprowadzonej w latach 70. XX wieku. Mimo oszklonej gabloty, w której stoi, i przeprowadzonej 40 lat temu odnowie .

Figura ta znajduje się we wsi Wielodróż, w pobliżu kościoła i dworu w Bogatem. Bazując na informacjach uzyskanych w rozmowie z sołtysem wsi, wystawienie figury datowane jest na początek wieku XVIII, kiedy to zarówno w powiecie przasnyskim, jak i na większości terenów Rzeczpospolitej panowała – przynoszona przez licznie przechodzące wojska szwedzkie i saskie – epidemia cholery. Zarówno rzeźba, jak i słup swój obecny stan oraz wygląd zawdzięczają renowacji przeprowadzonej w latach 70. XX wieku. Mimo oszklonej gabloty, w której stoi, i przeprowadzonej 40 lat temu odnowie na rzeźbie trudno nie zauważyć odciśniętego piętna czasu.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!