Muzeum Galicja w Krakowie oraz portal Emultipoetry.eu ogłaszają konkurs poetycki w kategorii wiersze na murach z okazji rocznicy założenia getta krakowskiego pod hasłem „Mury, które dzielą, mury, które łączą”.

Wybrane wiersze zostaną zaprezentowane w trakcie happeningu 3 marca 2012 na placu Nowym w Krakowie, wyświetlone na murach przy ul. Brackiej 1 w Krakowie oraz opublikowane w specjalnym ulotnym druku okolicznościowym. Najlepsze wiersze zostaną wyróżnione, a pierwsze trzy osoby otrzymają unikalne wydawnictwa książkowe od Muzeum Galicji.

W jury zasiądą: Józef Baran, poeta i Jakub Nowakowski, dyrektor Muzeum Galicji

Aby wziąć udział w konkursie, należy:
1) Zalogować się w serwisie Emultipoetry.eu pod własnym imieniem i nazwiskiem
2) Napisać kilka słów o sobie
3) Wprowadzić własne zdjęcie
4) 15-21 lutego wpisać minimum jeden wiersz w grze WALLS, będący refleksją na temat zawarty w haśle konkursu (uwaga, dziennie wpisywać można tylko jeden wiersz, więc maksymalna liczba zgłoszonych wierszy to siedem dla jednej osoby).

ABY NAPISAĆ WIERSZ W GRZE WALLS, należy kilknąć w duży baner „GAME/PLAY” na głównej stronie lub przycisk pisanie/gra, także na głównej stronie serwisu, przejść przez prezentację i kliknąć w pierwszy, czerwony znaczek oznaczający wejście w grę „WALLS”.

I oto jeden z wierszy:

za murami getta ucichł
placz
-

mówisz czas
pogrzebać umarłych
oni ciągle mają
otwarte oczy
liczą
ptaki na niebie układają dzieci do snu

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!