Wanda w okresie dzieciństwa w latach 70 Wanda w okresie dzieciństwa w latach 70

Wanda w okresie dzieciństwa w latach 70. (© Marek Krauss)

Moja przyjaciółka Wanda na gwiazdkę dostała lalkę z Kanady. Prezent wywołał sensację na podwórku.

W Wigilię mama Wandy obchodziła imieniny. Cały dzień przychodzili do niej goście z życzeniami. Przy okazji zostawiali choinkowy prezent dla Wandy. Góra prezentów urosła pod sufit. Jeden podarek był szczególny - pochodził z Kanady. Zagraniczną paczkę można było rozpoznać po zapachu kakao jaki się z niej wydobywał. W środku była lalka.

Zabawka była bardzo ładna, zrobiona z gumy z blond loczkami spiętymi spinkami, które wyglądały jak broszki. Miała też ruchome powieki z trzepoczącymi rzęsami. Korpus zrobiony był z cienkiej gumy, w środku wypchana była mieloną gąbką. Lalka była ubrana w wizytową wiśniową suknię z tafty w angielskim stylu. Pantofle i płaszcz miała z aksamitu. Na głowie miała kapelusz, a w ręku torebkę. W komplecie lalka miała także koszulę nocną i bieliznę na zmianę. Dzieki temu, że zabawka miała ruchome rączki i nóżki, można ją było rozbierać i ubierać.

Każda dziewczynka na podwórku chciała się kolegować z Wandą, gdy się okazało, że ma ona taką fajną lalkę. Wszystkie chciały się ją pobawić. Lalka przechodziła z rąk do rąk. Z każdym dotykiem zaczynała pękać i niszczeć. Mama Wandy próbowała ją ratować, ale bez skutku. Smutny był koniec zabawki.


Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!