Małopolskim zwyczajem kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego Krakowie Małopolski Urząd Marszałkowski organizuje Wigilijne Spotkanie dla samorządowców oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Ważnymi gośćmi Małopolskiej Wigilii w Krakowie byli między innymi:

- Małopolski Wojewoda Józef Pilch,
- Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz,
- Wicemarszałkowie: Wojciech Kozak, Stanisław Sorys,
- Członek zarządu województwa Grzegorz Lipiec.

Pan Jacek Krupa marszałek województwa, złożył życzenia z okazji Świąt i Nowego Roku zgromadzonym gościom w Teatrze na uroczystej Wigilii oraz wszystkim Małopolanom.

Marszałek Województwa Jacek Krupa w swym wystąpieniu przedstawił cytuje:

… Mijający rok był rokiem szczególnym, ze względu na 25-lecie samorządu terytorialnego. To reforma, która wyzwoliła energię Polaków, bo wiele dobrego udało się osiągnąć naszym samorządom. W tym roku działania małopolskiego samorządu zostały docenione także przez Komitet Regionów tytułem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości. Nie byłoby jednak tego sukcesu bez naszych wspólnych działań, bez wyjątkowości i pracowitości Małopolan !..

…W 2016 roku nasz region będzie organizatorem Światowych Dni Młodzieży i związany z organizacją wizyty Papieża Franciszka. Kolejne ważne zadanie to uruchomieniem programów unijnych, w tym przeszło 12 mld złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego…

Harcerze hufca Związku Harcerstwa Polskiego z Andrychowa rozdawali poświęcone opłatki.

Po części oficjalnej zespół muzyczny Big Band z Dobczyc wykonał tradycyjne polskie kolędy.

W tej uroczystości, poza sekretarzami stanu, uczestniczyli licznie zgromadzeni przedstawiciele samorządów, instytucji społecznych i gospodarczych, uczelni, wojska straży i organizacji kombatanckich i pozarządowych.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!