Wiktory 2012 Wiktory 2012

Wiktory 2012. Znamy już nazwiska nominowanych (© Plakat/PrintScreen)

Wiktor, niewielka statuetka z brązu, po raz pierwszy przyznana w 1985 roku, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kto powalczy o nią w tym roku?

O Wiktora 2012, nagrodę Akademii Telewizyjnej w tym roku walczyć będą:
W kategorii Prezenter TV: Krzysztof Ibisz, Piotr Kraśko, Jarosław Kuźniar, Joanna Racewicz i Paulina Sykut. O tytuł najlepszego Komentatora lub Publicysty zabiegać będą: Przemysław Babiarz, Grzegorz Dobiecki, Jarosław Gugała, Justyna Pochanke i Maciej Woroch. W kategorii Aktor Telewizyjny Roku nominowani zostali: Andrzej Grabowski, Maja Ostaszewska Magdalena Różczka, Małgorzata Socha i Jakub Wesołowski. Najlepszym Aktorem Telewizyjnym Roku zostać może: Andrzej Grabowski, Maja Ostaszewska, Magdalena Różczka, Małgorzata Socha i Jakub Wesołowski. Gwiazdą Piosenki i Estrady ma natomiast szansę zostać: Patricia Kazadi, Aleksandra Kurzak, Monika Kuszyńska, Maciej Maleńczuk i Czesław Mozil.

Pozostałe nominacje do Wiktorów 2012 to:
Twórca lub Producent Programu Telewizyjnego:
Michał Kwieciński (producent "Przyjaciółek”, "Hotelu 52” i "Czasu honoru”)
Dorota Kośmicka-Gacke (producentka "Rodzinki.pl” i "Ja to mam szczęście”)
Elżbieta Jaworowicz (twórczyni "Sprawa dla reportera” i "Tak było-tak jest”)
Ewa Leja (producentka "You Can Dance”, "MasterChefa” i "Rozmów w toku”)
Tamara Aagten (producentka "Dlaczego ja?”, "Trudne sprawy”, "Pamiętniki z wakacji”)
Osobowość Telewizyjna: Kora, Tomasz Lis, Krystyna Mazurówna, Katarzyna Montgomery i Marcin Prokop.
Odkrycie Telewizyjne Roku: Kamila Baar, Aldona Jankowska, Michel Moran, Przemysław Talkowski i Łukasz Jakóbiak.
Sportowiec Roku: Jerzy Janowicz, Justyna Kowalczyk, Robert Lewandowski, Tomasz Majewski i Natalia Partyka
Wiktor Publiczności: Artur Andrus, Robert Janowski, Marcin Prokop, Paulina Sykut i Martyna Wojciechowska.
Podczas gali Wiktorów 2012, która w tym roku odbędzie się 6 kwietnia na Zamku Królewskim w Warszawie, zostaną tradycyjnie wręczone również Superwiktory, o które w tym roku ubiegają się: Nina Andrycz, Andrzej Grabowski, Janina Paradowska, Adam Pieczyński, Danuta Szaflarska, Andrzej Seweryn i Tadeusz Sznuk.

Pomysłodawcą tej prestiżowej nagrody jest dziennikarz telewizyjny, Józef Węgrzyn. Od 1995 roku laureatów wybiera Telewizyjna Akademia Wiktorów, składającą się z laureatów poprzednich edycji. Statuetka Wiktora przyznawana jest w dziesięciu kategoriach, przy czym laureatów dziewięciu z nich typuje gremium złożone z dotychczasowych zdobywców tego wyróżnienia, dziesiątego zaś przyznaje publiczność.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!