Decyzją sądu Windows 7 i Xbox 360 mają zniknąć ze sklepów w Niemczech Decyzją sądu Windows 7 i Xbox 360 mają zniknąć ze sklepów w Niemczech

Decyzją sądu Windows 7 i Xbox 360 mają zniknąć ze sklepów w Niemczech. (© Rico Shen, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:2007-08AztecWinterCup_GundamMusouGamingArea.jpg)

Niemiecki sąd wydał w środę, 2 maja, wyrok na podstawie którego ze sklepów w Niemczech mają zniknąć Windows 7 i Xbox 360. Decyzja związana jest z naruszeniem przez Microsoft patentów Motoroli.

Motorola pozwała komputerowego giganta o to, że narusza jej patenty związane z oprogramowaniem do kompresji wideo. W środę sąd w Mannheim uznał, że patenty te niezgodnie z prawem wykorzystywane są w systemie operacyjny Windows 7, programie Windows Media Player i konsoli do gier Xbox. Zgodnie z postanowieniem, Microsoft ma wycofać te produkty z niemieckiego rynku.

Jak podaje TVN24.pl, Microsoft zapowiedział złożenie wniosku do sądu apelacyjnego. Postępowanie w tej samej sprawie toczy się w Seattle. Zgodnie z jego postanowieniem zakazano Motoroli wymuszania na Microsofcie wykonywania decyzji sądu niemieckiego. Ma potrwać to do czasu wydania wyroku przez sąd amerykański, co ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu. Microsoft zaznaczył więc, że nie ma zamiaru wycofywać swoich produktów z Niemiec.

Sprawa jest elementem wojny patentowej, jaką toczą miedzy sobą producenci oprogramowania do smartfonów i tabletów. Koncern Billa Gatesa w kwietniu, podjęł decyzję o przeniesienie swojego regionalnego centrum dystrybucyjnego z Niemiec do Holandii.

Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!