Można już zupełnie za darmo pobrać system operacyjny Windows 8 w wersji Consumer Preview. Microsoft zapowiada w nim wiele zmian.

Na stronie producenta umieszczono nową, próbną wersję systemu operacyjnego Windows 8 czytamy na tech.wp.pl. Pod adresem preview.windows.com, można pobrać system zupełnie za darmo.

Producent mówi, że jest to milowy kamień w porównaniu do poprzednich systemów. Użytkownik może spodziewać się wielu ulepszeń i udogodnień. Ulepszone zostanie sterowanie dotykiem, myszką i klawiaturą. Ta wersja ma również zapewnić lepszą wydajność i niezawodność.

Dodatkowo razem z z nowym systemem debiutuje wersja beta sklepu Windows Store, jak twierdzi producent z aplikacjami w nowym stylu Metro. W wersji Consumer Preview aplikacje będą również bezpłatne. Na stronie Microsoftu czytamy, że Windows Store ma użytkownikom oferować personalizowane rekomendacje. Natomiast Windows 8 pozwoli na przenoszenie
aplikacje, a także na różne ustawienia między wieloma komputerami.

Wśród nowości wymienia się także usługę, gdzie komputery Windows i telefony Windows Phone 7 będą razem w tzw. chmurze. Pojawi się również nowa, specjalnie zaprojektowana przeglądarka Internet Explorer 10 Platform Preview 5.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!