Portal wiocha.pl otrzymuje zgłoszenia dotyczące nielegalnego wykorzystywania materiałów na swojej stronie, a mimo to nie interweniuje. Jedna z czytelniczek serwisu Wiadomosci24.pl postanowiła, że nie zostawi tej sprawy ot tak.

Pani Patrycja od lipca 2011 roku oczekuje na usunięcie materiału, w którym widnieje jej zdjęcie. Na zgłoszenie o nadużyciu administratorzy odpowiedzieli tak, jak widać to na zdjęciu pierwszym. Zgodnie z punktem drugim, należy udowodnić, że zdjęcie przedstawia daną osobę, wysyłając: "Maila zawierającego oryginał innego zdjęcia osoby znajdującej się na kwestionowanym zdjęciu (pod warunkiem, że można daną osobę rozpoznać na zdjęciu znajdującym się na stronie)" . Oznacza to wyraźnie, że po podaniu źródła do zdjęć, na których jest ta sama osoba, powinno być to brane pod uwagę... jest jednak inaczej.

Pani Patrycja odpowiedziała na wiadomość od administracji portalu wiocha.pl, lecz do dziś nie otrzymała odpowiedzi, a rezultatów prośby nie zaobserwowała. Oczekujemy na odpowiedzi od innych osób pokrzywdzonych przez ten portal. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu sprawy.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!