Recital akordeonisty Piotra Skowrońskiego zainaugurował drugą edycję „Zamkowych Kameraliów” na zamku krzyżackim w Malborku.

Recital akordeonisty Piotra Skowrońskiego zainaugurował drugą edycję „Zamkowych Kameraliów” na zamku krzyżackim w Malborku. "Zamkowe Kameralia" to prawdziwa uczta dla melomanów.

Artysta wykonał dwa koncerty. Pierwszy wykonał dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Malborku w szkolnej auli, drugi odbył się w sali siedmiofilarowej na zamku średnim dla mieszkańców Malborka i osób zainteresowanych. Młodzież wysłuchała utworów z repertuaru m. in.: Domenica Scarlattiego, Wiaczesława Siemionowa, Johanna Sebastiana Bacha.

Piotr Skowroński jest absolwentem studiów licencjackich, a obecnie jest studentem studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Gdańsku. Młody artysta to laureat wielu konkursów akordeonowych w Polsce i za granicą, m.in. we Francji, Niemczach i na Łotwie.

Akordeon we współczesnej postaci skonstruował Cyrill Demian w 1829 roku, a więc 173 lata temu w Wiedniu. To piękny instrument - książę brzmienia wśród takich królów jak fortepian czy organy. Po drugiej edycji programu „Mam Talent” akordeon stał się bardzo popularnym instrumentem i powrócił na salony dzięki jego młodym miłośnikom. Dziś jego brzmienie niejednego melomana potrafi zachwycić.

Wszyscy zgromadzeni byli zachwyceni mistrzowskim poziomem wykonania utworów przez znakomitego instrumentalistę, a także ciekawymi wprowadzeniami do każdego utworu przez konferansjera. Zręczne ręce, niebywała pasja oraz monumentalne dźwięki wydobywane z akordeonu sprawiły, że publiczność dała się uwieść utalentowanemu muzykowi. Utwory były żywe, skoczne i absorbowały słuchaczy. Młodzież była zachwycona. Takie mistrzostwo gry na akordeonie można uzyskać poprzez wielogodzinne, wieloletnie ćwiczenia. W tych ciężkich czasach, gdy ludzie chcą iść na "skróty", a młodzież w zasadzie wszystko ma pod ręką, taka pasja wzbudza zachwyt.

Podczas miłego spotkania młodzieży z artystą można było porozmawiać na luźne tematy związane z pasją i pracą. O tym, czym jest dla niego muzyka i ukochany akordeon – instrument z duszą. Artysta zapewniał, że warto realizować swoje pasje i marzenia. Bezcenny czas spędzony z artystą uświadamia publiczności, że takie chwile zawsze coś wnoszą i pozostają w pamięci. Drugi koncert w ramach kameraliów odbędzie się 16 kwietnia 2012 roku.

Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!