Wisła Kraków wygrała z GKS Bełchatów dzięki bramce w doliczonym czasie gry

Patryk
Patryk
Piotr Drabik
W meczu pierwszej kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała na własnym stadionie z GKS Bełchatów 2:1.

Mecz kapitalnie zaczęli piłkarze z Bełchatowa, bo zdobyciem bramki. Autorem trafienia był Maciej Szmatiuk, któremu z rzutu rożnego dograł Kosowski. Jednak taki wynik nie utrzymał się zbyt długo, ponieważ w 7. minucie w polu karnym sfaulowany został Iliev, a jedenastkę pewnie wykorzystał Maor Melikson. Po wyrównaniu piłkarze Michała Probierza ruszyli do ataku i przez kilka kolejnych minut stworzyli sobie kilka bardzo groźnych sytuacji.

W dalszej części pierwszej połowy tempo i poziom gry wyraźnie osłabły. Było mało dokładnych podań i szybkich akcji, większość gry toczyła się na środku boiska. Jednak nadal przewagę utrzymywali gospodarze.

Końcówka połowy była odzwierciedleniem tego co do tej pory się działo i po 45 minutach mieliśmy remis na Reymonta.

Początek drugiej połowy to konsekwentna gra Wisły i próby zagrożenia bramce strzeżonej przez Stachowiaka. Natomiast GKS nadal nie potrafił się pozbierać i przeciwstawić krakowianom.

Kolejne minuty spotkania to coraz większa przewaga Wiślaków i coraz większe problemy defensywne gości. Jednak mimo dużej przewagi piłkarze z Krakowa nie potrafili sobie stworzyć 100-proc. okazji na zdobycie gola. A co do bełchatowian to warto tylko wspomnieć o jednej akcji, w której Mak trafił w poprzeczkę.

W ostatnich minutach na placu gry nie działo się zbyt wiele, było mało klarownych sytuacji i strzałów na bramki. GKS za wszelką cenę próbował obronić wynik, a Wisła dążyła do zwycięstwa. W 90. minucie gospodarze dostali to co im się należało za przebieg meczu, a to za sprawą kapitalnej centry Meliksona z rzutu wolnego i trafieniu Genkowa.

Wisła Kraków 2:1 GKS Bełchatów

Bramki: Melikson(K) 7', Genkow 91' - Szmatiuk 1'

Kartki: Iliec 25', Głowacki 53' - Wacławczyk 37', Szmatiuk 43', Gonzalez 70', Buzała 81'

Składy:

Wisła: Pareiko, Jaliens, Głowacki, Bunoza, Frederiksen, Iliev, Garguła, Wilk (Sobolewski 71'), Melikson, Genkow, Sikorski (Quioto 59')

GKS: Stachowiak, Stulin (Sawala 46'), Szmatiuk, Wilusz, Gonzalez, Baran (Giel 89'), Kosowski (Mateusz Mak 40'), Bożok, Wacławczyk, Wróbel, Buzała