Zdaniem lekarza to dobry moment, aby czterdziestoletni Kliczko zakończył swoją przygodę z boksem Zdaniem lekarza to dobry moment, aby czterdziestoletni Kliczko zakończył swoją przygodę z boksem

Zdaniem lekarza to dobry moment, aby czterdziestoletni Kliczko zakończył swoją przygodę z boksem. (© Sławek, Creatice Commons 2.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Klitschko_Vitali.JPG)

Izraelski neurochirurg Jonathan Degen zauważył u boksera objawy choroby Parkinsona. Sugeruje mu zakończenie kariery.

Izraelski lekarz zauważył niepokojące objawy choroby u ukraińskiego pięściarza podczas wrześniowej walki z Tomaszem Adamkiem - podaje Tvn24.pl "Zwróciłem uwagę na jego sposób poruszania się po ringu. Choć posiadał pełną kontrolę nad wydarzeniami w ringu, nie mógł zadać kończącego ciosu bezradnemu przeciwnikowi" - twierdzi lekarz. Jak zaznacza, nie miało to związku ze specyficzną techniką boksera. To kwestia neurologiczna.

Czytaj także: Kliczko pokonał Adamka we Wrocławiu

Zdaniem lekarza to dobry moment, aby czterdziestoletni Kliczko zakończył swoją przygodę z boksem. "Nie musi już nic nikomu udowadniać. Jest już legendą i powinien teraz zatroszczyć się o swoje zdrowie" - zaznaczał w rozmowie z ukraińskim bulwarowym portalem from-ua.com

Objawy choroby Parkinsona narastają powoli. Początkowo są to właśnie spowolnione ruchy i problemy z wykonywaniem podstawowych czynności.

Witalij Kliczko od 12 października 2008 roku jest mistrzem świata organizacji WBC w kategorii ciężkiej. Na zawodowym ringu stoczył 45 walk. Tylko w dwóch z nich musiał uznać wyższość swojego rywala.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!