(© By Mstyslav Chernov (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons)

Witalij Kliczko obecny mer Kijowa stwierdził, że Ukraina powinna sama zadecydować o swojej przyszłości. Uważa, że Majdan zapoczątkował powrót demokracji na Ukrainę.

Kliczko przypomniał, że sam walczył na Majdanie od samego początku jego istnienia. Podkreślił również, że Kijów powinnien stopniowo wracać do życia w pokoju. Zaproponował aktywistom Majdanu, aby sami zdecydowali o jego losach.

W dniu wczorajszych (31 maja), w godzinach popołudniowych aktywiści Euromajdanu podpalili opony na znak protestu przeciwko rozbiorowi barykad na głównej ulicy Kijowa. Oponując przeciwko "oczyszczeniu Majdanu", około 30 zamaskowanych ludzi rzuciło "kotajlem Mołotowa" i rozpaliło ognisko z dwóch opon. Na Majdan próbowali przedrzeć się strażacy, ale zamaskowani osobnicy zapobiegli ugaszeniu pożaru.

" W sobotę 31 maja przyjechali pracownicy służb komunalnych, żeby tratorem zdemontować barykady. Jednak to nie spodobało się aktywistom i zapowiedzieli, że zorganizują "trzeci Majdan".


Źródło:http://www.vesti.ru

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!