Od 9 do 16.10 w Krakowie i Nowym Sączu zabrzmi muzyka akordeonowa w niemal wszystkich odsłonach - klasycznej, współczesnej, improwizowanej, etnicznej, jazzowej, a nawet jako podkład na żywo do niemego filmu.

Jak podaje organizator, czyli fundacja Art Forum, Krakowski Festiwal Akordeonowy jest w założeniu międzynarodowym i ogólnopolskim świętem muzyki akordeonowej w jej wszelkich przejawach. Festiwal to jednak nie tylko muzyka i koncerty w wykonaniu także zagranicznych twórców. Podczas Festiwalu przewidziano również wiele wydarzeń towarzyszących - warsztaty akordeonowe i plastyczno-muzyczne, prezentacje, dyskusję panelową, wystawę fotograficzną oraz zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego i skansenu.
Dla osób bardziej wrażliwych na obraz dedykowano akordeonowy dzień filmowy, podczas którego seansom w Krakowskim Centrum Kinowym ARS będzie towarzyszyć muzyka na żywo. Dzień filmowy zakończy wykonanie muzyki improwizowanej do filmu niemego „Brzdąc” w reż. Charlesa Chaplina. Wcześniej ogłoszone zostaną wyniki konkursu na filmy krótkometrażowe do muzyki akordeonowej ph. „Uchwyć to, co nieuchwytne” w dwóch kategoriach: film artystyczny i spot reklamowy festiwalu. Odbędzie się też przegląd filmów nagrodzonych oraz wręczenie nagród.
Bardzo oryginalnie zapowiada się koncert finałowy w krakowskiej Critotece. Artyści przedstawią bowiem m.in. autorski program improwizowanych wariacji sonorystycznych oraz performance z towarzyszeniem akordeonu, instrumentów elektronicznych, mis, gongów, perkusjonaliów, tańca i videoartu.
Wydarzenia III edycji KFA odbędą się na terenie Krakowa (m.in. Małopolski Ogród Sztuki, Cricoteka, Klub Alchemia) oraz Miasteczka Galicyjskiego i Sądeckiego Parku Etnograficznego w Nowym Sączu.
Szczegółowy program i informacje o biletach: http://krakowski-fest-akord.wixsite.com/ii-kfa i https://pl-pl.facebook.com/krakowskifestiwalakordeonowy/.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!