Od 10 do 18 czerwca Warszawa stanie się centrum światowej pantomimy i teatru ruchu. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu, podczas którego króluje ruch, taniec, gest i błazenada.

Na scenach Teatru Dramatycznego w Warszawie będzie można zobaczyć ulubieńców festiwalowej publiczności, czyli legendarny duet Bodecker i Neander z najnowszym spektaklem "Światła miasta", ukraińsko-polska "Sin Art. Company" zabierze widzów do hotelu z marzeń sennych. Wrocławski Teatr Pantomimy historię świata pokaże jako dzieje okrucieństwa i przemocy, portugalska grupa Gato SA opowie o miłości i samotności, a A3 Teatr zaprezentuje słodko-gorzką opowieść o szkolnej klasie. Na deser konfrontacja technik, stylów i form w etiudach artystów z całego świata, czyli Wieczór Współczesnej Pantomimy.

– Pantomima, choć ma w Polsce bogatą ponad pięćdziesięcioletnią tradycję, jest wciąż na nowo odkrywana przez odbiorców kultury. Między innymi dlatego na XVII edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu zaprosiliśmy spektakle, które obrazują rozwój teatru pantomimy na świecie. Sztuki bazującej na doskonałej znajomości rzemiosła teatralnego, świadomości ciała i ogromnej wrażliwości jej twórców – mówi Bartłomiej Ostapczuk, dyrektor artystyczny Festiwalu.

Więcej informacji na temat festiwalu oraz pełen program znajduje się tutaj.


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!