okładka okładka

okładka

19 lutego o godz. 18 odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Żydowskiej. Omawiana będzie wznowiona niedawno książka Szolema Alejchema "Notatki komiwojażera". Centrum Kultury Jidysz w Warszawie zaprasza.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Jidysz w Warszawie. Aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy tylko przeczytać omawianą książkę, a potem przyjść i podyskutować o niej w miłej atmosferze. Spotkania odbywają się w kuchni CKJ, więc można zabrać ze sobą coś do jedzenia lub picia (ale nie trzeba).

We wstępie do pierwszego wydania, Jarosław Iwaszkiewicz pisał: Notatki komiwojażera to świetna bezspornie książka. (…) W tych czasami beztroskich na pozór, "obiektywnie" kreślonych obrazkach zamilkłej przeszłości Żydów, zawsze pod powłoką prostych i trafiających do przekonania słów, znajdujemy smutek tragicznego narodu. Mieszkaliśmy z tym narodem przez wiele wieków pod jednym dachem, znaliśmy go tak mało i widywaliśmy go w bardzo wypaczonych zwierciadłach. Notatki komiwojażera tę przede wszystkim mają wartość, że przy całym swoim prostym i bezpretensjonalnym artyzmie są zawsze prawdziwe.


Dyskusyjny Klub Książki Żydowskiej - Szolem Alejchem "Notatki komiwojażera"
19 lutego, g. 18
Centrum Kultury Jidysz w Warszawie
ul. Andersa 15
wstęp wolny (mailowe potwierdzenie obecności mile widziane: jidysz@shalom.org.pl)

Warto zajrzeć wydarzenie na Facebooku oraz na bloga klubu.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!