9-11 lipca salsomaniacy zostaną porwani przez kubańskie rytmy - wszystko za sprawą 2. edycji festiwalu. Warszawska Praga zmieni się w tych dniach w gorącą Kubę.

Przez 3 dni będzie można uczestniczyć w warsztatach tanecznych na 2 poziomach zaawansowania. Początkujący będą poznawać kroki w szkole nr 7 (na ul. Targowej), zaś średnio zaawansowani i zaawansowani będą się szkolić w Koneserze, dawnej Fabryce Wódek oraz szkole nr 73 (na ul. Białostockiej). Po raz pierwszy wprowadzono warsztaty kizomby, które odbywać się będą w szkole nr 45 (na ul. Jagiellońskiej) oraz w Fun Dance Studio (na ul. Targowej). Zajęcia poprowadzą najlepsi tancerze salsy z całego świata: z Kanady, Indii, Portugalii, Włoch, Francji, Monaco, Kolumbia i Ekwadoru. W ramach warsztatów odbędą się również kursy bachaty, merengue, czy salsa tango.

- W tym roku gwarantujemy bardziej urozmaicony grafik - nowych, znakomitych instruktorów oraz warsztaty, które odbywają się w kilku lokalizacjach tworząc swoiste Miasteczko Festiwalowe na warszawskiej Pradze - mówi Monika Jędrzejewska, jedna z organizatorek festiwalu. - Tegoroczna edycja cieszy się większym zainteresowaniem, więcej osób bierze udział w warsztatach tanecznych (w tej edycji wprowadzony został karnet warsztatowy Kizomba Pass i obok salsy tańczymy oraz bawimy się w rytmach zmysłowej kizomby). Spodziewamy się także sporego grona uczestników z zagranicy (nie tylko Europy). Już wiemy, że liczba uczestników jest większa niż w tamtym roku i rośnie z dnia na dzień. Także na imprezach wieczornych spodziewamy się nawet do 1000 uczestników - dodaje.

W ramach festiwalu zaplanowano 3 gorące imprezy, które odbędą się w dwóch lokalizacjach: Koneserze, dawnej Fabryce Wódek (piątek i sobota) oraz klubie La Playa (niedziela). Na tegoroczny festiwal przybędą gwiazdy z całego świata: Magna Gopal, Super Mario, Nuno & Vanda, Anne & Anichi, Benjamin Nande, Susana Costa, Hamidine Thiam, Ricardo Recanati, Prince Tevin, Afrolatin Connection, Chris Winiarski, Michalina Podolska & Kamil Borecki, Amigos De Baile oraz szkoły: Salsa Libre, Montuno Aye, Salsa Sabrosa, Latin Groove. Za konsoletą zasiądą: DJ Javed, DJ Oso Blanco oraz DJ Mala Suerte. Podczas imprez przewidziane są pokazy gwiazd, niespodzianki oraz wiele konkursów. Ale to nie wszystko...


- W sobotę w ramach festiwalu odbędzie się koncert jednego z dwóch najlepszych zespołów salsowych na świecie - Calambuco. Koncert odbędzie się na rozstawionej, we wnętrzach Fabryki Wódek Koneser, scenie. Oprócz tego spektakularne pokazy gwiazd na imprezach w piątek i sobotę - mówi Monika Jędrzejewska.

W czwartek o 21 w sali balowej restauracji Szwenkier odbędzie się Pre Party, podczas którego będzie można zatańczyć nie tylko salsę, lecz także kizombę i bachatę. Zaś o 21.30 będzie można uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach kizomby, które poprowadzą Benjamin Nande & Susana Costa (z Portugalii).

Organizatorami festiwalu są szkoła tańca Salsa Clasica oraz Urząd Dzielnicy Praga Północ. Patronat honorowy objęła burmistrz Jolanta Koczorowska.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie summersalsa.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!