Krzysztof Włodarczyk pozostał mistrzem WBC wagi junior ciężkiej. Po dwunastu rundach pojedynku w Hali Stulecia we Wrocławiu, na punkty pokonał Francisco Palaciosa. Dla Włodarczyka była to czwarta obrona tytułu i 50. stoczona walka.

Pierwszy do ringu wkroczył Portorykańczyk. Na głowie miał opaskę z napisem Polska. Potem pośród dopingu kibiców zgromadzonych w Hali Stulecia we Wrocławiu, do ringu wszedł obrońca tytułu Krzysztof Diablo Włodarczyk. Na jego twarzy widać było skupienie. Tuż po wysłuchaniu hymnów, minutą ciszy uczczono pamięć Jerzego Kuleja i zmarłego niedawno Leszka Drogosza.

Już w pierwszej rundzie Polak zaatakował mocnym prawym podbródkowym. Palacios zapewne odczuł także lewy sierpowy w wykonaniu Włodarczyka. Mając świadomość, że przegrał dwie pierwsze rundy, Portorykańczyk chwilowo zepchnął Polaka do obrony. Po pięciu rundach, na kartach sędziowskich był remis, a Diablo bezskutecznie wyczekiwał błędu rywala.

Palacios zadawał więcej ciosów, które dochodziły do głowy Włodarczyka. Polak nie pozostawał jednak dłużny i zafundował swojemu rywalowi efektowną bijatykę pod koniec ósmej rundy. Dobrze blokował ciosy i konsekwentnie punktował rywala lewym prostym, co przyniosło efekt. Pod koniec dziesiątej rundy, potężny lewy sierpowy zamroczył Palaciosa, którego ciosy nie były już tak precyzyjne. W jego uderzeniach brakowało dynamiki, a Diablo powiększał swoją przewagę. Również w dwóch ostatnich rundach, Portorykańczyk nie był w stanie zagrozić polskiemu pięściarzowi. Nie wykorzystał też dwóch potknięć Włodarczyka w ostatniej rundzie.

Po dwunastu rundach wszyscy sędziowie jednogłośnie dali zwycięstwo Włodarczykowi. Była to jego 50. walka na zawodowym ringu.

Czytaj o wcześniejszym pojedynku Włodarczyka z Palaciosem -->Włodarczyk jest posiadaczem pasa w wadze junior ciężkiej od maja 2010 roku.
Broniąc tytułu, lepszy okazał się od Jamesa Robinsona, Palaciosa i Danny'ego Greena.Jak podaje "Przegląd Sportowy", po raz pierwszy pięściarze spotkali się w ringu 2 kwietnia 2011 roku. Niestety obaj pięściarze nie pokazali boksu na wysokim poziomie. Wyprowadzili niewielką liczbę ciosów i walczyli pasywnie. Po pojedynku wygranym przez Polaka, portorykański pretendent do tytułu czuł się oszukany. Nie złożył jednak oficjalnego protestu.

Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!