Orzeł z kirem w Parafii św Orzeł z kirem w Parafii św

Orzeł z kirem w Parafii św. Alberta Chmielowskiego w Wojnowicach

Na początku było trudno uwierzyć. Prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z małżonką i najważniejszymi osobami w państwie zginęli w katastrofie samolotu Tupolew 154M na lotnisku w Smoleńsku.

Lecieli do Katynia, miejsca szczególnego dla nas Polaków.

Minutą milczenia oddaliśmy cześć tragicznie zmarłym. To największa tragedia w historii Polski. Zadajemy sobie pytanie: dlaczego świat dowiedział się o Katyniu po katastrofie? Dlaczego?

Wróć do materiału: 10 kwietnia 2010 roku. Reakcje i relacje dziennikarzy obywatelskichWielu ludzi roni łzy, wychodzą oddać cześć tym którzy od nas odeszli, którzy byli przez niektórych niszczeni. Wojnowiczanie oddali hołd tym, którzy zginęli przybierając domy flagami z kirem.

Odprawiona została msza święta w kościele parafialnym św. Alberta Chmielowskiego
W uroczystej zbiórce przed strażnicą uczestniczył prezes i strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojnowicach. Sygnał syren było słychać w okolicy.

Zobacz zdjęcia

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!