Wojtuś Sekulski Wojtuś Sekulski

Wojtuś Sekulski (© Dorota Pezo)

Wiadomości24pl. również przyczyniły się do tego, że Wojtuś Sekulski może mieć refundowany lek od kwietnia 2010r.

Mama niespełna sześcioletniego Wojtusia, codziennie od czterech lat szuka ratunku dla swojego ciężko chorego synka. Od 2007 roku dziecko żyje z wyrokiem, którym jest choroba Niemanna -Picka typu C.

"W przypadku Wojtusia nie chodzi o polepszenie jego stanu zdrowia, ale o ratowanie życia. Jak wcześniej wspomniałam, w Polsce nie podejmuje się tego typu prób i w tej chwili jedyną szansą dla mojego synka jest podanie mu leku, który kosztuje 138 dolarów za kapsułkę (Wojtuś dziennie potrzebuje dwóch kapsułek dziennie), jednak to przekracza nasze możliwości finansowe.Każdy dzień jest dla nas zmaganiem z chorobą i czekaniem co dalej. Zdajemy sobie sprawę, iż medycyna szybko się rozwija, ale czy na tyle szybko, by zdążyła przed chorobą Niemanna-Picka typu C? Obawiamy się, że procedury rejestracyjne mogą nas wyprzedzić i zanim NFZ zacznie finansować leczenie choroby NPC, my już nie będziemy z nią walczyć.Dlatego właśnie zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe leczenia naszego Wojtusia. Wierzymy, iż jest wielu ludzi dobrej woli i być może to właśnie nasz synek będzie miał to szczęście, że zechcecie mu pomóc. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc! Chodzi mam o ratowanie życia naszemu dziecku.

Choroba genetyczna Niemanna-Picka typu C, która zaatakowała jego centralny układ nerwowy jest chorobą nieuleczalną. Brak leczenia odbiera mu szansę na życie. Choroba Niemanna-Picka w Polsce nie jest wpisana w rejestr chorób przewlekłych, w związku z tym państwo nie finansuje badań. W wyniku choroby Wojtek przestał się rozwijać, zmaga się z przykurczami mięśni kończyn, dysfunkcjami wątroby i śledziony. Dodatkowo obecna jest bardzo szybka przemiana materii, spadek odporności organizmu na przeziębienia i wiele innych problemów zdrowotnych.. " -apelowała mama Wojtusia.Takie apele pojawiały się w wielu mediach.
Dziś wiemy, że lek Zavesca, który musi przyjmować Wojtek zostanie zrefundowany przez NFZ juz od 1 kwietnia 2010 roku.. Czy będzie to stała refundacja?Czas pokaże. Dziś cieszymy się z tego, że rodzice chłopca mają ten most za sobą. W imieniu Wojtusia i jego rodziców pragnę podziękować wiadomośćiom24.pl a także wszystkim tym,którzy pomogli im w tak ciężkich chwilach.

Kolejną walką jest walka o 1 proc. podatku na rzecz Wojtusia Sekulskiego.
Wielu elblążan i nie tylko pomagało i pomaga nieuleczalnie choremu Wojtkowi Sekulskiemu. Fundacja „Zdążyć z pomocą” jest gwarantem tego, że Państwa pieniądze są wydawane tylko na pomoc chłopcu. http://www.tv.elblag.pl/play/1012/

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!