Do Kostrzyna przyjechały pierwsze specjalne, woodstockowe pociągi. Dotarło nimi kilkuset uczestników Przystanku Woodstock 2016. Przewozy Regionalne zaplanowały ponad 100 dodatkowych transportów.

Dzięki specjalnie stworzonemu systemowi informatycznemu funkcjonariusze na bieżąco monitorują pociągi zmierzające na Woodstock. Pierwsze informacje są przekazywane z jednostki Policji, z regionu której wyjeżdża specjalny skład. To zwiększa bezpieczeństwo podróżnych, w razie nagłego wydarzenia policjanci mogą szybciej i skuteczniej zareagować.

- Wprawdzie od oficjalnego otwarcia największego w Polsce i jednego z największych w Europie festiwali muzycznych dzieli nas jeszcze trochę godzin, to już ostatni moment - uznaliśmy- aby ustalić ostateczne rozwiązania tak, aby praca policjantów była jeszcze bardziej profesjonalna i mogła gwarantować bezpieczeństwo uczestnikom festiwalu – powiedział rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim kom. Marcin Maludy.

Policjanci wszystkich pionów są już na swoich posterunkach tej wielkiej podooperacji, a ich gotowość do służby sprawdził sam szef lubuskich policjantów mł. insp. Jarosław Janiak.

Dodajmy, że sztab kierowania jako serce policyjnych działań na Woodstocku jest komendantowi wojewódzkiemu Policji doskonale znany. Jeszcze niedawno, jako naczelnik Sztabu Policji lubuskiego garnizonu, przez lata odpowiadał także za jego pracę.

Szef lubuskich policjantów sprawdził, czy wszystkie urządzenia i procedury zarządzania informacją i ludźmi oraz systemy monitorujące należycie działają.

Ponadto swoje uwagi i spostrzeżenia komendantowi relacjonowali dowódcy poszczególnych odcinków oraz dowódca zabezpieczenia policyjnego insp. Krzysztof Sidorowicz - I zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Mł. insp. Jarosław Janiak spotkał się z przedstawicielem organizatora, kierownikiem ds. bezpieczeństwa Radosławem Mysłkiem z którym współpraca lubuskiej Policji przy Przystanku Woodstock trwa się od wielu lat.

- Tegoroczny Przystanek Woodstock zabezpieczać będzie, przez całą dobę, blisko 1600 policjantów - dodał rzecznik kom. Marcin Maludy. - Wszystko po to, aby każdy mógł być bezpieczny i bezpiecznym się czuć.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!