Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o rozpoczęciu konsultacji w sprawie zdawania egzaminów prawa jazdy w dwóch miastach Lubelszczyzny- Łukowie i Puławach

Cała sytuacja rozpoczęła się w styczniu tego roku, kiedy to Sejm uchwalił ustawę która pozwalałaby na przeprowadzenie egzaminów kategorii A(motocykle), oraz kategorii B(pojazdy samochodowe nie przekraczające masy całkowitej 3,5 t., mikrobus do 9 miejsc siedzących, ciągnik rolniczy, pojazd wolnobieżny). Ustawa, o której mowa powyżej przewiduje również inne czterdzieści miast w naszym kraju.

Zdania mieszkańców Puław są podzielone. Z jednej strony to bardzo dobrze że w naszym mieście w którym żyję od tylu lat powstanie ośrodek egzaminowania, w końcu wynik "pozytywny" będzie na co drugim arkuszu. Nawet jak popełnisz błąd, to zawsze po południu i na chłodno będzie można podejść w to miejsce i zobaczyć co tam się wydarzyło nie tak. W takim wypadku jestem za- mówi Pani Janina, mieszkanka Puław.

Liczmy się z tym że nie tylko mieszkańcy naszego miasta będą u nas zdawać. Ryki, Opole, Puławy a może jak i frekwencja zdania egzaminu podskoczy to swoje "widzi mi się" wybierze kursant z Lublina. Wyobraźmy sobie godzinę 13 na naszych uliczkach, albo co gorsza na "Miasteczku Holenderskim" we Włostowicach - mówi Pan Marek, mieszkaniec Kazimierza Dolnego.

W ciągu pięciu lat trzykrotnie władze Starostwa zwracały się z prośbą o utworzenie WORD w Puławach. Przeszkody prawne dawały za każdym razem negatywny skutek działań. Obiekt na który postawił Lubelski WORD to Park Naukowo- Technologiczny zlokalizowany na ulicy Mościckiego w Puławach. Władze WORD zastanawiają się nad profilem działalności- czy będzie to filia czy też ośrodek zamiejscowy, zapowiadają również że pierwsze egzaminy nowych kierowców odbędą się około pół roku. Koszt przystosowania budynków, zaopatrzenia w sprzęt, stworzenie placu manewrowego to 5 milionów złotych.

Po konsultacjach sprawa oprze się o Sejmik Wojewódzki, który wyda pozytywną, bądź negatywną decyzję w tej sprawie.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!