Pierwszy polski zespół w MŚ Supersportów, Bogdanka PTR Hondaw przyszłym roku powalczy o tytuł mistrza świata! Nowym partnerem Pawła Szkopka zostanie 21-letni Sam Lowes - szósty zawodnik sezonu 2011!

Prezentacja lubelskiej ekipy odbyła się w galerii handlowej "Olimp", a oprócz nowych zawodników Bogdanka PTR Honda, na premierze pojawili się także aktualny mistrz klasy Junior Superstock 600 Artur Wielebski oraz trzeci zawodnik tej kategorii Adrian Pasek.

W niedawno zakończonym sezonie kolegą z zespołu 36-letniego Szkopka był rodak Sama James Ellison, który po dwukrotnej wizycie na podium (w Niemczech oraz w Portugalii), zmagania zakończył na 7. miejscu. W przyszłym roku 31-latek będzie startować w królewskiej kategorii MŚ - MotoGP! Dla Pawła sezon był zdecydowanie mniej udany. Do mety dojechał zaledwie pięć razy (na dwanaście wyścigów), z czego czterokrotnie na punktowanym miejscu. Najwyżej sklasyfikowany został podczas eliminacji w Holandii oraz Włoszech, gdzie uplasował się na dwunastej lokacie, a w ogólnej punktacji na 21. pozycji.

Teraz Polak wierzy, iż zdobyte doświadczenie pozwoli mu na osiąganie zdecydowanie lepszych wyników: „Strasznie się cieszę, że zostaję w zespole Bogdanka PTR Honda na kolejny sezon, ponieważ będzie to kolejny etap naszej współpracy i jestem przekonany, że doświadczenia zebrane w tym roku zaprocentują. Liczę na dalsze postępy i jeszcze lepsze wyniki, a przy tym jestem pewien, że dla nas jako całego zespołu, będzie to bardzo udany sezon”.

Nowy nabytek Bogdanka Racing w tym roku debiutował w serii, a mimo to aż sześciokrotnie stanął na podium. Podczas rundy w San Marino sięgnął po pierwsze w karierze pole position: „Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do ekipy Bogdanka PTR Honda oraz tego, że to właśnie w barwach tego zespołu spędzę swój drugi sezon w MŚ World Supersport, ponieważ to świetna firma z dużymi ambicjami. Wiele nauczyłem się w tym roku, więc naszym celem na sezon 2012 jest walka o zwycięstwa i mistrzowski tytuł, i zrobię co w mojej mocy, aby dać im w nadchodzącym roku wiele powodów do radości”.

Brytyjczyk jest również bardzo zadowolony ze swojej pierwszej wizyty w naszym kraju. Sam wypowiadał się w samym superlatywach o polskich kibicach, którzy przywitali serdecznie. Przyznał także, iż ma w Polsce wielu przyjaciół.

Dyrektor Bogdanka Racing, Igor Piasecki, wierzy, iż sezon 2012 okaże się zdecydowanie lepszy od tegorocznego, w którym nie do końca spełnili swoje założenia: „To dla nas ważny dzień i wielka chwila. Współpraca z Samem, który jest jednym z najbardziej utalentowanych i najlepiej rokujących zawodników na świecie, to dla nas realna szansa, aby w nadchodzącym roku walczyć o mistrzowski tytuł. Kontynuacja współpracy z Pawłem to oczywista decyzja. Wierzymy, że wspólnie dokonamy dalszych postępów, dzięki którym Bogdanka na stałe zagości w czołówce World Supersport”.

Szef zespołu wierzy także w powodzenie projektu wystawienia Artura Wielebskiego oraz Adriana Paska w pełnym cyklu ME! Wszystko zależy jednak od budżetu, jaki ekipa zdoła zapewnić sobie na przyszły rok. W styczniu zespół weźmie w pierwszych przedsezonowych testach w Hiszpanii, natomiast miesiąc później wyjedzie do Australii, gdzie na Wyspie Filipa 26 lutego zostanie rozegrana pierwsza runda sezonu World Supersport!

Więcej informacji na temat pierwszej polskiej ekipy w motocyklowych MŚ na stronie www.bogdankaracing.com, a także na profilu Bogdanka PTR Honda na portalu Facebook.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!