Harcerze - wolontariusze podczas zdawania puszek Harcerze - wolontariusze podczas zdawania puszek

Harcerze - wolontariusze podczas zdawania puszek (© Paweł Salawa)

19.622,22 zł i 56,52 euro – taka kwota dzięki hojności mieszkańców gminy Libiąż zasiliła konto XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To o ponad 1200 zł więcej w porównaniu z ubiegłoroczną kwestą. Na ten sukces złożyła się praca 47 wolontariuszy, których stanowili uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu, Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego z Oddziałami Integracyjnymi oraz harcerze z libiąskich drużyn harcerskich. Specjalnie dla nich poczęstunek ufundowała libiąska Cukiernia „Nata”. Spośród wolontariuszy indywidualnie najwięcej pieniędzy udało się zebrać Karolinie Danielkis, której puszka wypełniła się kwotą 1348,88 zł.
Libiąska imprezę tradycyjnie zorganizowaną przez Libiąskie Centrum Kultury WOŚP uświetniły występy zespołów Straight Jack Cat, Esbjorn i Kompromis. Członkowie Zastępu Ratownictwa Medycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu zaprezentowali pokaz akcji ratowniczej podczas hipotetycznej sytuacji kolizji drogowej. Przy płonącym ognisku uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w popularnych harcerskich zabawach, a dodatkowo rozgrzewał barszcz serwowany przez Strażaków OSP Libiąż Wielki. Nie zabrakło licytacji gadżetów WOŚP, sporo których najwyższa kwotę osiągnęła limitowania koszulka zakupiona za kwotę 50 euro przez Agnieszkę i Piotra Klupów. Podsumowaniem kwesty w gminie Libiąż było tradycyjne światełko do nieba, a które złożyły się przede wszystkim fajerwerki i sygnały świetlne pojazdów OSP Libiąż.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!