(© Fot.Mariusz Cieszewski Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland CC BY-ND 2.0)

Już po raz 23. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. W tym roku "dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów".

23. Finał WOŚP odbędzie się 11 stycznia 2015 roku. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy w drugą niedzielę stycznia wyjdzie na ulice wielu polskich miast, aby zbierać pieniądze, które później rozliczane będą w sztabach w Polsce i na świecie.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone "dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". Jak podkreśla Jerzy Owsiak, prezes zarządu fundacji: "Każdego roku temat Finału jest w gronie Fundacji pieczołowicie omawiany, a jego wybór uzależniony jest od aktualnych potrzeb w polskiej medycynie. Prowadzimy analizy i rozmowy z lekarzami różnych specjalności, z wybitnymi autorytetami w swoich dziedzinach, ale także w praktykami, którzy na co dzień pracują z pacjentami w szpitalach w całej Polsce. W tym roku postanowiliśmy ponownie zainteresować się oddziałami pediatrycznymi oraz onkologicznymi, aby podtrzymać wysokie standardy opieki medycznej, które udało się, m.in. dzięki wcześniejszym zakupom WOŚP, wypracować. Nie zapominamy oczywiście o seniorach. Już po raz trzeci pochylamy się nad geriatrią, aby także i ludzie starsi mogli dochodzić do zdrowia w godnych warunkach" - czytamy na stronie organizatora.

Zarejestrowanych jest ponad 1400 sztabów w całej Polsce. Sztaby zagraniczne zarejestrowały się m.in. w: Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Irlandii, Islandii, Niemczech, Norwegii, USA, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przygotowaliśmy dla Was przegląd najważniejszych wydarzeń najbliższego finału. Będzie się działo! Przekonajcie się sami:


WOŚP 2015 w Warszawie:

Całodniowe koncerty w studio TVP oraz pod Pałacem Kultury i Nauki są nieodłącznym elementem Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Tradycyjnie zagrają na nich zaprzyjaźnione zespoły muzyczne, które wystąpiły na Przystankach Woodstock.

Na koncercie przed Pałacem Kultury w Warszawie zagrają m.in. Antyradio Coverband, Wild Pig, Ukeje, Łzy, Zmaza, Ania Rusowicz, Acid Drinkers, Mrozu, Coma, Poparzeni Kawą Trzy.

Z kolei w studio TVP 2 wystąpią: Orkiestra, Mrozu, Coma, Poparzeni Kawą Trzy+Ania Rusowicz, Lao Che, Wild Pig, Acid Drinkers, Tabu, Łowcy.Band i Voo Voo.

WOŚP 2015 Światełko do Nieba

Każdego roku, podczas finału WOŚP o godz. 20:00 ma miejsce happening "Światełko do Nieba". Organizatorzy proszą wszystkich, którym bliskie są idee Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, aby w tej jednej chwili "wysłali w stronę nieba, czyli w stronę Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni".

WOŚP 2015 Rzeczy od serca

Również gwiazdy przyłączają do zbiórki. Na aukcji "Rzeczy od serca" wylicytować możemy m.in. Zaproszenie za kulisy programu "Wstajesz i wiesz" w TVN24, zaproszenia Gold dla dwóch osób na mecz Polska-Gruzja, dzień na planie serialu "Rodzinka.pl" czy spotkanie z Januszem Palikotem. Więcej informacji na stronie rzeczyodserca.pl.

WOŚP 2015: 9 bieg Policz się z cukrzycą

Uczestnicy biegu do pokonania będą mieli 5-kilometrową trasę, a cały dochód z zawodów przekazany zostanie na zakup sprzętu pomocnego w walce z cukrzycą. Aby wziąć udział w zawodach należy kupić "cegiełkę" o minimalnej wartości 20 zł. Start i meta zlokalizowane będą na Placu Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki. Start: godz. 13:30.

Jak mogę wesprzeć Finał WOŚP 2015?

Najprostszym sposobem jest wrzucenie przysłowiowej "złotówki" do puszki wolontariusza w trakcie ulicznej kwesty lub w czasie jednej z imprez zamkniętych. Można również wziąć udział w aukcjach na stronie aukcje.wosp.org.pl, wziąć udział w licytacjach złotych kart oraz złotych serduszek, a także wpłacić dowolną kwotę na rachunek bankowy 23. Finału WOŚP.

Co ciekawego w mojej okolicy?

Powyższa lista to tylko wycinek atrakcji przygotowanych na finał WOŚP. Aby sprawdzić, co będzie działo się w Waszej okolicy, zachęcamy do odwiedzenia strony: WOŚP.

W ciągu poprzednich 22 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medyny sumę ponad 590 mln złotych.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!