Poziom wody na Wiśle podnosi się co godzinę o około trzy centymetry. W gminie Solec nad Wisłą wojewoda mazowiecki wprowadził alarm przeciwpowodziowy.

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki wprowadził dzisiaj alarm przeciwpowodziowy we
wschodniej części powiatu lipskiego.

Alarm został ogłoszony w związku ze wzrostem poziomu wody na odcinku rzeki Kamiennej w powiecie lipskim oraz zwiększonym upustem wody na zaporach Brody Iłżeckie na rzece Kamiennej i Wióry na rzece Wiślinie.

Opady deszczu spowodowały wylanie rzek Szabasówka, Wiązownica oraz cieków wodnych - dopływów Radomki - od Wierzchowin i od Jankowic.

Najbardziej zagrożone są tereny w okolicy Woli Pawłowskiej w gminie Solec nad Wisłą.

Ogłoszenie alarmu przeciwpowodziowego obliguje władze samorządowe do wprowadzenia całodobowych dyżurów w zespołach zarządzania kryzysowego i przygotowania ludności do ewentualnej ewakuacji. Należy też monitorować stan wałów przeciwpowodziowych oraz urządzeń hydrotechnicznych.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!