1 września zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Jednym z powodów aktualizacji rozkładów jest kolejny etap prac modernizacyjnych na torach. Największych utrudnień należy spodziewać się na trasach z Warszawy do Gdańska, Katowic, Krakowa czy Poznania. Podróżujący ze stolicy Wielkopolski do Wrocławia także nie będą mieli łatwo.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa aktualizacja rozkładu jazdy nastąpi 1 września br. Związane jest to z modernizacją niektórych linii kolejowych. Według planu prace mają rozpocząć się na początku września i potrwają do połowy grudnia. Utrudnień należy spodziewać się przede wszystkim na trasach z Warszawy do Gdyni, Katowic, Krakowa, Poznania oraz z Poznania do Wrocławia. Na tych trasach pociągi będą kursowały wahadłowo po jednym torze.

W pierwszym tygodniu września prawdziwej drogi przez mękę powinni spodziewać się pasażerowie udający się z Warszawy do Gdyni oraz z Warszawy do Krakowa. Od 1 do 7 września pociągi z Warszawy do Krakowa jadące Centralną Magistralą Kolejową pojadą przez Katowice. Jednocześnie część połączeń na tej trasie zostanie odwołana. Powód: wymiana rozjazdów na stacji Starzyny. Zmiany nie obejmą pociągów relacji Warszawa-Kraków jadących przez Kielce oraz Radom. Pociągi udające się z Warszawy do Gdyni poprowadzone zostaną objazdem przez Bydgoszcz ze względu na wymianę konstrukcji mostu koło Iławy.

Rozkład obowiązujący od 1 września do 10 grudnia będzie się okresowo zmieniał. Pociągi należące do spółki PKP Intercity w tym okresie ze stolicy do Trójmiasta pojadą przez Toruń i Iławę, zaś pominą stacje: Ciechanów i Działdowo. W związku z objazdem należy spodziewać się około 8-godzinnej podróży z Warszawy do Gdyni.

Kolejna zmiana nastąpi na linii Warszawa-Olsztyn. W tym przypadku pociągi z Warszawy dojadą tylko do stacji w Mławie. Tam pasażerowie będą musieli przesiąść się do autobusów komunikacji zastępczej, którymi dojadą do Olsztyna.

Niedogodności należy spodziewać się na trasie Warszawa-Przemyśl. Pociąg z Warszawy pojedzie m.in. przez Zawiercie i dojedzie tylko do Rzeszowa, skąd będzie wracał do stolicy. Zaś z Rzeszowa do Przemyśla uruchomiony zostanie pociąg zastępczy. Podróż z Warszawy do Przemyśla wyniesie ponad 10 godzin.

Ze względu na modernizację odcinka Łowicz-Kutno dłużej potrwa także podróż z Warszawy do Poznania. Tutaj podróż wyniesie około 4 godziny. Czas przejazdu pociągów na trasie Warszawa-Łódź skróci się o kilkanaście minut.

Pociągi Przewozów Regionalnych czekają zmiany na trasach: Wrocław-Poznań oraz Łowicz-Kutno. Niewielkie zmiany czekają także Koleje Mazowieckie. Będą one dotyczyły połączeń z Warszawy do Skierniewic, Działdowa oraz Łowicza.

Na trasach Pęgów-Oborniki oraz Oborniki Śląskie-Skokowa w dniach 24-25 września oraz 22-23 października całkowicie zamknięty zostanie ruch pociągów. PKP uruchomi na tych trasach autobusową komunikację zastępczą.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!