Wrocławskie MPK przeprowadza modernizację systemu opłat za korzystanie z miejskiej komunikacji. Ale kto jest autorem zainstalowanej maszkarki, którą można oglądać w środkach komunikacji miejskiej?

Na pierwszy ogień poszły automaty uliczne, które stoją już na głównych ulicach. Następnie zaczęto wprowadzać miejską kartę płatniczą tzw. Urbancard.

Jak poinformowano, w tym tygodniu zaczęto również wymieniać automaty w tramwajach. Dzisiaj miałem okazję, całkiem przypadkowo zobaczyć tę techniczną nowinkę. Obok nowoczesnego, obsługującego karty bankomatowe automatu ustawiono szkaradztwo. Budkę dla ptaszków? Domek Baby Jagi z zegarkiem? Autor tego estetycznego potworka pilnie poszukiwany. Nie chcę powtarzać komentarzy jadących pasażerów. Były niewybredne.

Jak informuje rzecznik prasowy wrocławskiego MPK, Janusz Krzeszowski, budkę ustawiono z inicjatywy Centrum Integracji Społecznej we Wrocławiu. „Dzieło” ma zachęcać wrocławian do udziału w akcji „Wrocławianie na polanie”.

Chciałbym się dowiedzieć, nie udało mi się to podczas rozmowy, w jaki sposób ten system prezentacji promuje taką akcję? Kto jadąc tramwajem kojarzy nieopisanego potworka z inicjatorami? Jak przyjezdny do Wrocławia ma wpaść na ideę tej promocji? Pytania można mnożyć, a budki dla ptaszków dalej spokojnie jeżdżą w tramwajach. Grunt to dobre samopoczucie i twierdzenie, że nie ma reklamacji i brak zastrzeżeń. Brak tychże ma ponoć świadczyć o akceptacji pomysłu. Więc panie rzeczniku ja składam niniejszym zastrzeżenia i zgłaszam swoje niezadowolenie. A wystarczyło wykonać małą informacyjną nalepkę.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!