Wrocławski Rynek - miejsce 8 Wrocławski Rynek - miejsce 8

Wrocławski Rynek - miejsce 8. edycji "Thanks Jimi Festival"

Wrocławski Rynek zgromadził 1749 gitarzystów mniej niż przed rokiem. Tym samym nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu Guinnessa.

W zeszłym roku poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. W tegorocznej edycji, pomimo deszczowej pogody i skróconego czasu promocji tego wydarzenia, wzięło w nim udział bardzo dużo ludzi" - powiedział pomysłodawca przedsięwzięcia, Leszek Cichoński.

To już 8. edycja tej corocznej imprezy pod nazwą "Thanks Jimi Festival". W zeszłym roku na wrocławskim Rynku jednocześnie zabrzmiało aż 6346 gitar. W tym roku było ich tylko, a może raczej aż 4597. Próby trwały od sobotniego poranka. W czasie prób grano rockowe standardy z gośćmi festiwalu.

O godz. 16 rozpoczął się wspólny występ. Podobnie jak w zeszłym roku, fani muzyki zagrali utwór "Hey Joe" Jimi'ego Hendrixa. Po nieudanej próbie bicia rekordu zabawa przeniosła się na wrocławską "Wyspę Słodową", gdzie przewidziane są występy wirtuozów gitary. Tu też wystąpią: Dżem, Cree i TSA, a także wielu polskich i zagranicznych muzyków, m.in. Zbigniew Hołdys, Zygmunt Janiak (Budka Suflera), Wojciech Hoffmann (Turbo, Czerwone Gitary) i były wokalista grupy Genesis Ray Wilson.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!