Dwa nowe krasnale we Wrocławiu – niewidomy i głuchoniemy. Stanęły obok odsłoniętego rok temu krasnala „W-skersa” (na wózku inwalidzkim). Uroczystego odsłonięcia dokonał m.in. poseł Sławomir Piechota.

Odsłonięcie krasnali miało miejsce 18 czerwca 2008 r. o godzinie 12:00 na ul. Świdnickiej, obok przejścia podziemnego. Na uroczystości oprócz Sławomira Piechoty, przewodniczącego sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, obecni byli również Tadeusz Krasoń, prezes Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Bartłomiej Skrzyński, rzecznik prasowy programu „Nie ma barier. Dolny Śląsk” oraz
Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia.

Nowe krasnale, będą promować program "Wrocław bez barier" realizowany przez Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych.

- Wrocław w oczach jednych to „schody, schody i schody” - tak mówiła o stolicy Dolnego Śląska kobieta na wózku, która wraz z mężem przyjechała zobaczyć odsłonięcie krasnali. Natomiast dla spotkanej w tramwaju pani Krystyny i jej córki, "Wrocław to miasto które znacznie zmienia się pod względem ułatwień dla niepełnosprawnych".

Jej zdaniem większość urzędów jest już przygotowana na przyjmowanie niepełnosprawnych petentów, obie panie nie mają również większych problemów ze wsiadaniem do tramwaju (oczywiście tylko tych niskopodłogowych), które dysponują specjalnym, wysuwanym podjazdem dla wózków oraz do autobusów.

O godzinie 13.00 w Sali Sesyjnej Rady Miejskiej Wrocławia rozpoczęło się wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Społecznej i Rodziny, na której przedstawione mają zostać m.in. badania dotyczące sytuacji osób niepełnosprawnych we Wrocławiu, a także inne działania, jakie są przeprowadzane w stolicy Dolnego Śląska - regionu, w którym co siódma osoba jest niepełnosprawna.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!