„Ubierz mnie w słowa” to spektakl, który łączy wiele dziedzin sztuki i artystów od Szczecina po Kraków. Jest tu miejsce na muzykę, unikatowe kostiumy, aktorską interpretację, a nawet bodypainting. Scenariusz natomiast oparto na… wierszach

Tak było we Wrocławiu 27 listopada 2016 r. Przedstawienie w świeży sposób podejmuje wiecznie aktualny temat damsko – męskich układanek. Autorzy przełamują schemat biernego widza, włączając go w tok wydarzeń, które dzieją się właściwie dookoła odbiorcy. Wraz z niemal setką pozostałych widzów przemierzałem salę bez krzeseł, podążając za akcją. I to podążałem, przyznam, z wielką ciekawością. Co pewien czas światło wydobywa z ciemności modelki w specjalnie zaprojektowanych strojach. Zarówno kostiumy, jak i zachowanie pań (a do tego jeszcze muzyka) oddają charakter kolejnych etapów związku głównych bohaterów. Tych z kolei nie widzimy, tylko… słyszymy z offu, gdy spotykają się, kłócą czy rozmawiają, także wypowiadając wiersze.
Inspiracją do stworzenia spektaklu stały się właśnie wiersze, które napisał współczesny, wszechstronny autor Mariusz S. Kusion. Zresztą również pozostałym twórcom, zaangażowanym w ten projekt, nie sposób odmówić kreatywności i wielkiej energii. Należy docenić, że osoby z tak odległych od siebie obszarów i sztuki, i kraju potrafią razem współpracować, osiągając niebanalne efekty.
Życzę powtórek spektaklu również w innych miastach.
Widowisko zrealizowano w ramach programu Współorganizacji Projektów MikroGRANTY 2016 Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Więcej o projekcie i twórcach na fp: http://www.facebook.com/Spektakl-multimedialny-Ubierz-mnie-w-s%C5%82owa-1893708220856547/

Scenariusz i reżyseria - Aleksandra Gisges-Dalecka;
Scenografia i kostiumy – Lilianna Borowska;
Główne role – Anna Kurek-Mikołajczyk, Mariusz S. Kusion;
Wokal – Natalia Borysewicz (teatr Capitol)
Światło i dźwięk – Sound ArT – Technika estradowa.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!