Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrzesień w Big Book Cafe. Poznaj program

Ewa Bo
Ewa Bo
materiały organizatora
W repertuarze Big Book Cafe, mieszczącej się przy ul. Dąbrowskiego 81 w Warszawie, znajdziemy: stand-upy pisarzy, opowieści miejskie, autorskie przeglądy prasy, czytanie po zmroku, kino literackie, akcje społeczne i premiery książek.

Big Book Cafe to dom produkcji literackich i adres zawsze otwarty dla kochających czytanie. Od września centrum zaprasza na wydarzenia specjalne i małe przyjemności. Miejsce tworzone przez Fundację „Kultura nie boli“, która w 2013 roku powołała międzynarodowy Big Book Festival, jest ośrodkiem eksperymentów związanych z tekstem i pępkiem kultury czytania.

Big Book Cafe jest miejscem społecznym, dlatego poza licznymi wydarzeniami literackimi, w miejscu utworzono repozytorium książki przeczytanej. Fundacja przyjmuje książki jako datki społeczne, zebrane tytuły będą dostępne podczas wielogodzinnych kiermaszy.

W repertuarze znajdziemy: stand-upy pisarzy, opowieści miejskie, autorskie przeglądy prasy, czytanie po zmroku, kino literackie, akcje społeczne i premiery książek.

Wybrane wydarzenia we wrześniu:
ŚNIADANIE Z PRASĄ. WARSZAWA W PIERWSZYCH DNIACH WOJNY- Michał Kwiatkowski, znawca losów stolicy, prezentuje „Express Poranny“, „Wieczór Warszawski“, „Mały Przegląd“ i inne gazety z września 1939 r. Miasto w gorączce i determinacji, apele, ogłoszenia drobne, bojowa propaganda i żarty znad przepaści.

"W każdą niedzielę o 11.00 do śniadania z pomocą specjalistów szeleścimy i poznajemy prasę wegańską, paryską, operową czy dyplomatyczną. Pielęgnujemy niedzielny szyk, zgodnie z regułą, że człowiek kulturalny wie, na czym świat stoi. Śniadanie podajemy od 10.00 do południa."
Niedziela, 3 września, godz. 11.00

DOSŁOWNIE NAKRĘCENI. GOOD NIGHT, DŻANUS. Pożegnanie lata z Januszem Głowackim. Otwarcie cyklu Dosłownie Nakręceni. Pierwszy z comiesięcznych pokazów filmowych połączonych z opowieściami literackimi, czytaniem, etiudami i improwizacją tekstową.

"Oglądamy kino zakorzenione w literaturze. W ostatnim dniu lata żegnamy upały, a także ciepłą ironię pisarza i dramaturga, który kochał film z wzajemnością. To jemu zawdzięczamy arcydowcipny scenariusz „Rejsu“ z 1970 r."
Fragmenty biografii, wywiadów i cierpkich anegdot Janusza Głowackiego o sobie samym interpretuje Wojciech Kalarus, aktor Nowego Teatru.
Piątek, 22 września, godz. 19.00

LITERACK STAND-UP. Epizod #4. Max Cegielski: Oko Świata - Stary ład się chwieje, czy nadejdzie nowy? Podróżnik, pisarz i komentator zabiera w drogę przez wyzwania współczesności. Stawia gorące pytania o konflikty, dyskryminację, głód i różne imiona Boga. Tworzy dynamiczną panoramę losów i wydarzeń, a DJ Praczas – antropolog i kompozytor – doprawia jego słowa brzmieniami masala.
"To już czwarty epizod naszego firmowego cyklu Literacki Stand-Up, w którym pisarze wychodzą zza biurek i porzucają bezpieczeństwo, by na żywo komentować świat."
Piątek, 29 września, godz. 20.00; bilety – 15 PLN

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto