W spornym rejonie wschodniej Ukrainy powinien powstać korytarz humanitarny,który ma pomoc uchodźcom

Prezydent Poroszenko chce pomóc w bezpiecznej ewakuacji ludziom cywilnym i dać w ten sposób dostęp do wody pitnej, żywności i lekarstw.
Utworzenie korytarza ma na celu uniknięcie dalszych ofiar wśród ludności cywilnej.

W niedzielę Poroszenko zaproponował zawieszenie broni we wschodniej Ukrainie. Mimo tego, w rejonach Ługańska i Doniecka trwały nadal. Ukraińska armia podejmuje działania w regionie przeciwko prorosyjskimi separatystom i milicjantom , którzy walczą o niezależność centralnego rządu w Kijowie.

Rosja wzywa do zakończenia ofensywy ukraińskiej.

Wojska rządowe poinformowały o nowych walkach w okolicach Krematorska, na północ od Doniecka. Zginęło tutaj ok. 40 prorosyjskich powstańców - poinformował Dimitrij Tymczuk. Nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia.

W Ługańsku, w pobliżu granicy rosyjskiej, powstańcy zaatakowali kilka punktów kontrolnych w pobliżu lotniska.
"Atak został odparty przez jednostki specjalne armii, nie było żadnych strat po stronie ukraińskiej," powiedział rzecznik.

Od czasu wyboru Poroszenki w dniu 25 maja, armia nasiliła ofensywę przeciwko separatystom. Zmarło setki ludzi. Rosja wezwała do natychmiastowego zaprzestania przemocy.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!