Ekspozycja kobiecego, polskiego wzornictwa, nosiła tytuł „In good shape” - wolne tłumaczenie: w dobrym kształcie. Nagrodzono wszystkie polskie projekty.

Urząd Patentowy RP zgłosił do konkursu na Koreańską
Międzynarodową wystawę Kobiecych Wynalazków w Seulu KIWIE 2012 trzy projekty polskich projektantek – wszystkie zdobyły medale.

Wystawa odbyła się w olbrzymim Centrum biznesowo-wystawowym COEX (Convention and Exhibition Center), które jest częścią World Trade Center Seoul.

W ogromnej hali wystawienniczej swoje osiągnięcia prezentowały kobiety-wynalazczynie oraz instytucje i przedsiębiorcy z całego świata. Zaprezentowano ponad 300 wynalazków i projektów, które walczyły o złote, srebrne i brązowe medale przyznawane przez niezależne jury.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest pani Mi-Young Han, Prezes Światowego Stowarzyszenie Kobiet Wynalazczyń i Przedsiębiorców (WWIEA), która od wielu lat działa na rzecz promocji i rozwoju kobiet-wynalazczyń. Międzynarodowa Wystawa KIWIE organizowana jest co roku, w maju, przez to Stowarzyszenie i przy wsparciu Koreańskiego Urzędu Własności Intelektualnej (KIPO) oraz Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO).

Ekspozycja kobiecego, polskiego wzornictwa, nosiła tytuł „In good shape” - wolne tłumaczenie: w dobrym kształcie. Nagrodzone, polskie projekty to:
- brązowy medal zdobył zestaw Mleko i Miód autorstwa Anny Łoskiewicz i Zofii Strumiłło-Sukiennik z Beza Projekt -
wykonany dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych z okazji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Zestaw służy do przygotowania tradycyjnego napoju: mleka z miodem.

- srebrny medal otrzymały filcowe torebki projektu Małgorzaty Kotlonek z firmy GOSHICO. Efektowne torebki wykonane głównie z filcu, zdobione oryginalnymi haftami inspirowanymi folkowymi wzorami, ornamentami;

- złoty medal otrzymała Elżbieta Madej we współpracy z projektantem Robertem Majkutem stworzyli Beforme – jest to dwu-funkcyjne urządzenie, połączenie stereoskopu i odtwarzacza mp3, służy do słuchania muzyki i analizowania rytmu bicia serca matki i płodu. Poza funkcją medyczną, odpowiada na potrzebę kontaktu matki z jej jeszcze nienarodzonym dzieckiem. Beforme powstało dzięki współpracy dwóch firm Robert Majkut Design i Puffi Santel Intergalactico. Obecnie trwają rozmowy z ewentualnymi producentami urządzenia.

W tym roku Urząd Patentowy RP po raz pierwszy miał do dyspozycji własne stoisko, na którym prezentowany był dorobek polskich projektantek oraz przedsiębiorczyń z dziedziny wzornictwa. Przygotowano specjalny katalog zawierający projekty przedstawiane wcześniej na wystawach „W dobrej formie”, organizowanych przez Urząd Patentowy RP. Wszystkie prezentowane przez Urząd Patentowy projekty zostały uhonorowane nagrodami regulaminowymi.

Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!