Wspaniały występ Konrada Czerniaka

Piotr Górecki
Znakomicie zaprezentował się podczas Mistrzostw Świata w pływaniu Konrad Czerniak. Zawodnik Wisły Puławy, trenujący w Hiszpanii pod okiem Bartosza Kizierowskiego pobił rekord Polski swojego trenera na 50 metrów stylem dowolnym.

Czerniak od początku mistrzostw pokazywał znakomitą dyspozycję. Polak rozpoczął swoje występy od sztafety 4x100 metrów stylem dowolnym. Polacy zajęli w niej 13 miejsce, zaś puławianin okazał się najlepszym zawodnikiem w ekipie biało-czerwonych. Nieco słabiej Czerniak spisał się na 200 metrów stylem dowolnym, gdzie osiągnął 33 rezultat.

W środę podczas swojego występu w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym zawodnik Wisły Puławy sprawił miłą niespodziankę i z 15 czasem(48,32 s.) awansował do półfinału. Czas Polaka okazał się lepszym od poprzedniego rekordu Polski ustanowionego przez Puławianina o 17 setnych sekundy(48,49 s). W półfinale trenujący pod okiem Bartosza Kizierowskiego w Hiszpanii Czerniak pokazał, że przyszłość może należeć do niego. Konrad zajął wprawdzie 14 miejsce, ale po raz kolejny pobił rekord Polski o 0,1 sekundy (48,22 s.).

Dzisiejszy występ Czerniaka na 50 metrów był kolejnym udanym występem naszego reprezentanta. Polak awansował do półfinału wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym, bijąc przy okazji swój rekord życiowy o 0,18 sekundy (21,93 s.). Do rekordu kraju zabrakło 0,05 sekundy. Co nie powiodło się w eliminacjach, to udało się w półfinale. Czerniak popłynął kapitalnie. Puławianin w półfinale uzyskał 11 czas - 21,72. Polak nie dostał się wprawdzie do finału, lecz pobił rekord Polski należący do jego trenera Bartosza Kizierowskiego aż o 0,18 sekundy.

Występ 20-letniego Polaka należy uznać do bardzo udanych. Widać, że wyjazd i trening w Hiszpanii pod okiem Bartosza Kizierowskiego służy puławianinowi i sprawia, że rozwój tego utalentowanego pływaka idzie w dobrym kierunku.

Doskonale spisał się też w finale na 200 metrów stylem grzbietowym 18-letni Radosław Kawęcki, który po raz kolejny poprawił rekord Polski podczas mistrzostw świata w Rzymie. Polak z czasem 1:55,60 zajął siódme miejsce i poprawił rekord Polski o 0,02 s.

Do tej pory na pływackich mistrzostwach świata w Rzymie Polacy wywalczyli jeden medal. Srebrnym medalistą został Paweł Korzeniowski na 200 metrów stylem motylkowym.