Logo Logo

Logo

Debiutując dziennikarsko nie potrafiłem napisać "jak było" - to zbyt trudne.

W "roli" byłem pierwszy raz. Pamiętam "Akant", gdy był miejscem przedfestiwalowych ogólnopolskich spotkań bluesowych pod nazwą wziętą od ścieku nazywającego się "Rawa".

Rok 2012 r. Robert Cray na "Rawie", Rawa na Rynku (rzeka "wychynęła" dzięki remontowi), "jajako" "dziennikarz" w "Spodku", jaja jak berety...

Nie relacjonując,
chciałbym Czytelnikom W24 przekazać ekskluzywne doznania reporterskie.

Widziałem Maleńczuka w prochowcu samotnie i skutecznie wzbudzającego "Spodek"... (1986 r.)

Z Dudkiem i Jego "Ireneusz Dudek Super Session" mam wspomnienia z Jarnołtówka w 1983 r. (Błędowski podrywał mi narzeczoną), wielokrotnie dystansowałem się w kwestii światowości "katowickiego blusiarstwa"...
Po latach zjadam ogon, wchodzę pod stół i wyję w każdej tonacji, z każdego dorzecza i we wszystkich "mudach".

"Blues to zawsze blues jest, nigdy nie zawiedzie" - śpiewał Wojciech Skowroński...

Wbrew ogólnym sprawozdaniom chcę zwrócić uwagę Czytelników W24 na "Niegwiazdę" tegorocznej edycji imprezy "Rawa Blues Festival". Cray jest Jak Pat Metheny złączony z trzyczęściowym garniturem. Moim zdaniem Supernową tegorocznej edycji "Rawy Blues" była Davina & The Vagabonds.

Kapela z "Rawy" i z Ameryki - bez gitary grając bluesa na trąbkę, puzon, kontrabas, perkusję oraz klawisze z "Dawinią" i Jej wokalem rozwaliła "Spodek"...
Oni rzeczywiście i oczywiście dali "czadu".

Możemy i powinniśmy pamiętać "bassłumenkę" Asię z "Dr. Blues" oraz atak harmonijek... Big Band Dudka był zacny.

Ale Davina była istotna i chciałbym zwrócić na Nią Państwa uwagę... Dodatkowo nadmieniam, że Czytelnicy W24 mają ekskluzywne informacje. Wasz reporter był naocznym świadkiem gorszącej sceny blusmeńskiego mordobicia.
Liderka wdała się w "kameralny" spór z basistą (prywatnie mąż), którego "barwny przebieg" byłby zapewne tematem dla "tabloidów".

I ja tam byłem, kawę piłem, widziałem i "mordę w kubeł trzymałem"...
Davina - I love You


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!