Na sejmowym korytarzu reporterka jednej z gazet spotyka posła PO i pyta go, która jest godzina. Mężczyzna, nie mając zegarka odpowiada: - Nie wiem. Dziennikarka pyta dalej: - Czyja to wina? Poseł pewnie odpowiada: - To PiS-u wina!

Choć to tylko żart to nie należy traktować go obojętnie. Rządząca partia jest wciąż "ostrzeliwana" przez opozycję, na czele z PO. I właśnie na atakowaniu władzy ogranicza się działalność partii pozarządowych. I jeśli ta krytyka jest słuszna, to można jeszcze to zaakceptować, jednak gdy rozbija się o absurdy już nie. Oczywiście niepodważalny jest fakt, że Prawo i Sprawiedliwość jak i jego koalicjanci popełniają błędy. Wtedy ich wytykanie jest nawet wskazane, ale jeśli krytykuje się jakś partię za coś, co nie jest jej winą, to nie jest to w porządku.

Wystarczy przywołać ostatnie zimowe Igrzyska Olimpijskie w Turynie. Dwa dni przed zakończeniem imprezy Donald Tusk zwołał konferencje prasową, na której nie pozostawił suchej nitki na ministrze Tomaszu Lipcu oraz całym PiS-ie. Jako główne przyczyny tak ostrej krytyki podał między innymi brak medalu Polaków na IO, choć do ich zakończenia brakowało jeszcze dwóch dni. Na przekór liderowi PO, Justyna Kowalczyk i Tomasz Sikora wywalczyli medale w przedostatnim dniu zawodów. Platforma do tego czasu nie skrytykowała ministra Lipca w tej sferze jego działalności. I trudno to robić, kiedy nasi reprezentanci osiągają same sukcesy na arenie międzynarodowej. Ich brak był winą PiS-u, ich odnoszenie już nie było sukcesem rządzących.. Brawo panie Tusk!

I rację miał Andrzej Lepper, mówiąc do Donalda Tuska "płakał pan, płacze i będzie pan płakał, że nie został pan prezydentem, a pana kolega premierem". Bo to dzięki urażonej dumie Platformy nie rządzi nami dziś koalicja PO-PiS. Rzecz jasna według partii niedoszłego premiera, to wina obecnego premiera. Winą moherowych beretów jest to, że aksamitne kapelusze nie chciały sobie pobrudzić równie aksamitnych rączek podając im dłoń. No cóż, ale to wszystko i tak wina rządzących.

Ciekawe z jakich przyczyn w PO trwa konflikt? Przecież tak świetna, idealna i nie nieskazitelna partia jak ta nie popełnia żadnych błędów. Więc jak to się stało, że niedoszły premier z Krakowa mówił innym głosem niż także niedoszły prezydent z Gdańska? Na pewno bracia Kaczyńscy mieszali w tym swoje palce. Wiele osób powiedziałby swoje dzioby... No cóż, Polakom gratulujemy poczucia humoru.

Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz spóźniła się z oświadczeniem majątkowym swojego męża. Ciekawe co jej tak zajęło czas, bo nie sądzę, że pani prawnik nie znała przepisów. Być może szykowała jakieś oskarżenia w wobec PiS-u, jak pamiętna konferencja w hospicjum. Jakże to musi być ekscytujące! Pewnie jest to hobby co drugiego posła największej opozycyjnej partii w sejmie. Ciekaw jestem, czy PO ma specjalny wydział do spraw szukania win rządzących? Wracając do pani prezydent, trzeba zaznaczyć, że wiele głosów z Platformy wyraźnie zaznaczyło, iż PiS nadal walczy o stolicę, a ta ustawa była przygotowana na wszelki wypadek. Tylko, że jej współtwórcą jest... partia Tuska. Po za tym, jeśli PiS miał walczyć o stolicę, to niby jak miał to robić? Zamknąć panią prezydent w komórce pod schodami i nie wypuszczać, czy zabrać jej ulubione zabawki żeby nie mogła złożyć oświadczenia?

Potwierdza to, że co by nie robiło Prawo i Sprawiedliwość, to i tak będzie ich wina. Zapewne niedługo dowiemy się z ust polityków PO, że susza w Afryce jest winą rządzących albo, że konflikty militarne na terenie Indii pomiędzy Dżammu a Kaszmirem spowodowała Anna Fotyga, bo to ona jest najczęściej krytykowana. Aksamitne kapelusze powinny się zastanowić nad tym, co robią a wyjdzie im to na dobre, bo w tej chwili tak na prawdę nie mamy opozycji w Sejmie. A Platforma Obywatelska? Cóż, prawie jak SLD i czy tutaj prawie robi wielką różnicę?

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!