Zdecydowana większość osób, które nie mogą korzystać ze swoich praw wyborczych, to ludzie niepełnosprawni i starsi, dlatego Trójka Polskie Radio przygotowało kampanię społeczną "Wybory dla wszystkich". Kampania organizowana jest wraz z RPO.

Akcja ta ma na celu przekazanie osobom starszym i niepełnosprawnym informacji, które stworzą im możliwość uczestnictwa w procesie współtworzenia polskiej demokracji. Ma ona też zjednoczyć działania wszystkich tych, którym zależy na równych szansach obywateli i prawdziwie demokratycznych wyborach.

Kolejnym celem kampanii jest skłonienie gmin i miast do stworzenia właściwych warunków do głosowania, czyli przystosowanie lokali wyborczych, zapewnienie transportu, dobra informacja, możliwość komunikowania się z komisją.

Polskie Radio Trójka uruchomiło specjalny serwis, na którym pojawiać się będą informacje o poszczególnych inicjatywach, dostępny pod adresem: www.wyborydlawszystkich.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.Współautor artykułu:

  • Marta Wróbel

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!